back to top
15.5 C
Tirana
E martë, 16 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Humori

Dhjetë krahasime të Gruas me Rakinë – Humor pikant nga Ferdinand Radi

Nand Radi ishte njeri që bashkonte, njeri që ta bënte tavolinën të bukur ta bënte festë, që ku i mbaronte e vërteta, i niste fantazia e...

Me batutat dhe humorin e së përditshmes… së Agim Xhafkës

Me batutat dhe humorin e së përditshmes... së  Agim Xhafkës Me humorin dhe shpirtin e batutës së Agim Xhafkës, janë të rralla ditët që shpëtojnë...

Grimca shënimesh nga Ikja e nji Miti të Humorit shqiptar…

Grimca shënimesh nga Ikja e nji Miti të Humorit shqiptar… Si sot nji vjet ma parë, me 21 Nandor të 2013, u nda nga jeta...

Kutija e llokumit… poezi dhe humor nga Gjosho Vasija

Kutija e llokumit... poezi dhe humor nga Gjosho Vasija Për kush ka mend n'kok, besoj se i kujtohet kur ndër vizita shkojshim me nga'i kuti llokum, megjithse...

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën – In memoriam nga Jozef Radi

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën In memoriam nga Jozef Radi Me 23 korrik 1994, në nji spital të Tiranës vdiq mbas...

Grimca humori nga i Papërsëritshmi Tefë Palushi…

Grimca humori nga i Papërsëritshmi Tefë Palushi... *** Kishte raste që në tavolinën e Tefës uleshin shumë njerëz e që përfitonin edhe nga bujaria i...

Tefë Palushi apo humori si modus vivendi nga Vladimir Myrtezai

Tefë Palushi apo humori si modus vivendi... nga Vladimir Myrtezai Nëse ka një vend ku humori zë vend si zë i parë dhe përpjesëtohet...

William Shakespeare (1564-1616) – Humori

"Oh, sa e vorfën asht njajo mendje, që shkëndijë humori s'i shndrit njaty pari!"

Katër Poezi dhe shumë humor nga Meti Fidani

Katër Poezi dhe shumë humor nga Meti Fidani Qepa Bozhgradare Dikur dë Miras zbrita që ngaj Nikolica mbledhur qepët arash kapica-kapica Të gjeta dë bashtët qep' thurnje kurorë të kish hipur nuri... qëndisur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.