back to top
32.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gratë

Tre soj janë gratë për njerës si ne të dy… – nga Lasgush Poradeci

Tre soj janë gratë për njerës si ne të dy... Lasgush Poradeci (fragment korespondence e pabotuar) Filloj nga soji më i errët dhe ngrihem gjer në...

Frank Sinatra (12 dhjetor 1915 -12 Dhjetor 2015)

Frank Sinatra (12 dhjetor 1915 - 12 Dhjetor 2015) 100 Vjetori i Lindjes i nji Artisti te Madh "Sipas shumë njerëzve unë qenkam një ekspert i...

Komedia Njerëzore e Honore de Balzac në nji libër aforizmash – Përgatitur nga Vasilika Michalas

Komedia Njerëzore e Honore de Balzac në nji libër aforizmash Përgatitur nga Vasilika Michalas “Unë kam lindur të thith aromën e luleve, jo erën e keqe të...

Oscar Wilde (1854-1900) – Gratë

"Gratë  janë krijue për me u dashtë, dhe jo për për me u marrë vesh me to...!"

Marcel Proust – Gratë

“...Le tua lemë gratë e hijshme, burrave pa asnji lloj fantazie...”  

Mary Shelley

    “...Gratë s’duhet të kenë pushtet mbi burrat, por mbi veten e tyre...!”  

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.