Nyjet-Arkivit për » “Federata Vatra” «

Pritja e fshehtë e Kryeparlamentares Nikolla, gabimi i 4 i “Lidershipit” të Vatrës – nga Marjana Bulku

Pritja e fshehtë e Kryeparlamentares Nikolla, gabimi i 4 i “Lidershipit” të Vatrës nga Marjana Bulku Gabimet janë njerëzore… por jo të paqortueshme e të padënueshme… sidomos kur ato përsëriten. Mbyllja e Lexo Me Teper.

Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur!

  Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur! Të nderuar Vatranë, Shpresoj që ky mesazh të ju gjejë të gjithë në shëndet të mirë dhe me shpirt të fortë për të përballuar Lexo Me Teper.

Refat Gurrazezi dishepull i Faik Konicës – nga Idriz Lamaj

Refat Gurrazezi dishepull i Faik Konicës nga Idriz Lamaj* Shumë atdhetarë të njohur të mërgatës i mbyllen sytë në varfëri të madhe, pasi i sherbyen kombit dhe kulturës kombëtare për dekada me Lexo Me Teper.

Pipa një idealist, demokrat e antikomunist i bindun, një disident… nga Anton Çefa

Pipa një idealist, demokrat e antikomunist i bindun, një disident* nga Anton Çefa Kujtojmë Arshi Pipën në 100-vjetorin e lindjes Bir i një familjeje dinjitoze për ideale e virtyte atdhetare dhe krenare për Lexo Me Teper.

Ka ndrruar jetë në New York, Elez Hoxha, Ish i burgosur politik, i cili qysh pesë vjeç nisi rrugën e interrnimeve

Ka ndrruar jetë në New York, Elez Hoxha, Ish i burgosur politik, qe pesë vjeç nisi rrugët e internimeve Elez Hoxhën e kam njohur qysh fëmijë, kështu që jetën dhe Lexo Me Teper.

E rëndësishme është si do ta përballojmë frikën… Bisedë me Ervin Dine, nënkryetar i Vatrës

E rëndësishme është si do ta përballojmë frikën… Nënkryetari i Vatrës Ervin Dine, në betejën kundër koronavirusit Ervin Dine, nënkryetar i Vatrës, në bisedën online me editorin e Diellit, tregon se Lexo Me Teper.

Një e shtunë urimi për Diellin, dhe pak shënime në mbledhjen e parë të Vatrës së re! – nga Jozef Radi

Një e shtunë urimi për Diellin, dhe pak shënime në mbledhjen e parë të Vatrës së re! nga Jozef Radi E shtuna e 15 shkurtit të 2020, do të ishte mbledhja e Lexo Me Teper.

Ç’është “Vatra”? – nga Bahri Omari

Ç’është “Vatra”? nga Bahri Omari* Shumë atdhetarë nga koha në kohë përpiqen t’i hedhin gurë Vatrës dhe kërkojnë të dinë se ç’ka bërë Vatra. Federata Vatra është e vetëmja shoqëri që ka Lexo Me Teper.

Vatra e Shekullit XXI, duhet të krijojë hapsira për rininë – intervistё me Ervin Dine

Vatra e Shekullit XXI, duhet të krijojë hapsira për rininë intervistё me Ervin Dinen Debatet destruktive nuk i shërbejnë Vatrës dhe interesave të shqiptarëve. Me dorëheqjen e z. Mishto, nuk ka alternativa të Lexo Me Teper.

Koço Kota – Personalitet i madh në Historinë e Shtetit Shqiptar

Dr. Koço Kotta – Personalitet i madh në Historinë e Shtetit Shqiptar nga Harallamb Kotta “Demokracia, ndoshta gjënë më të mirë që ka është se po u mëson historinë e vërtetë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook