Nyjet-Arkivit për » Facebook «

Të shkruash… do të thotë të jetosh e të rijetosh! Lola Shehi – Çela

Të shkruash… do të thotë të jetosh e të rijetosh! nga Lola Shehi – Çela Pas pushimit nga puna, të cilën e kisha nisur fiks nëntëmbëdhjetë ditë para se të mbushja 22 Lexo Me Teper.

Hallet e Hallë Qomilit tregim nga Ylli Demneri

Nji vetparaqitje nga Ylli Demneri… Më ka pëlqyer gjithmonë humori, po aq sa vetmia apo heshtja poetike. Jo vetëm humori i të tjerëve, por dhe kur e shkaktoj atë Lexo Me Teper.

Aty ku s’jepet drejtësi nuk ka përparim! Klodi Stralla (fb)

Aty ku s’jepet drejtësi nuk ka përparim! Klodi Stralla (fb) Çeshtja Uli Hënes… dhe Drejtësia Shqiptare!!! “Pas diskutimesh me familjen, kam vendosur të pranoj vendimin e gjykatës së Mynihut në lidhje me Lexo Me Teper.

Kur… Lart ishte më poshtë se ne!!! Edmond Hasani

Kur… Lart ishte më poshtë se ne!!! statuse artistike nga Edmond Hasani Bija e Varrmihësit Lodhshëm i hodha sytë jashtë furgonit, nga dera e hapur e tij i mërzitur nga vonesa e Lexo Me Teper.

Një sfidant i ri komunikimi: “facebook”-u Klodi Stralla (D.M)

Një sfidant i ri komunikimi – “Facebook”-u nga Klodi Stralla (D. M) Esse rreth një risie teknologjike. Njeriu është qenie që komunikon me të ngjashmit e vet; ka komunikuar me tinguj dhe Lexo Me Teper.

Mark Zuckerberg: Të fusim në rrjet 5 miliardi njerëz…

Marc Zuckerberg:  Të fusim në rrjet 5 miliardi njerëz… Të jesh i lidhun në rrjet asht nji e drejtë njeriu… Prej gati dhjetë vitesh, misioni i Facebook-ut e ka bà botën ma Lexo Me Teper.

Ushunjëzat Klodi Stralla (fb)

Ushunjëzat Klodi Stralla (fb) Arben Kallamata, një gazetar profesionist, me kulturë dhe qytetari, që i bën nder qytetit të tij të lindjes – Korçës, i quajti “Kërpaçë” një kategori njerëzish të Lexo Me Teper.

Domethënia e një legjende – teknologji apo privatësi? Klodi Stralla

Domethënia e një legjende – teknologji apo privatësi? Klodi Stralla Mijra vjet më parë, prej kohërash që nuk mbahen mend, Prometeu ua vodhi zjarrin perëndive të Olimpit dhe ua çoj atë Lexo Me Teper.

Maks Rakipaj: Tri poezi të reja ka Trilussa

Maks Rakipaj: Tri poezi të reja ka Trilussa Në vend të nji urimi për Maksin… Jozef Radi Maks Rakipaj, kishte para dy ditëve nji përvjetor të vetin…!! Si zakonisht në ksi datash Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook