back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Dine Dine

Një “Zonjë e zezë…” që nxiu jetët e shumë prej nesh Dine Dine

Një “Zonjë e zezë...” që nxiu jetët e shumë prej nesh... Dine Dine Kur pashë librin “Zonja e zezë - Nexhmie Hoxha” menjëherë u godita...

Falenderim për 10.000 lexuesit… nga Jozef Radi

 Falenderim për 10.000 lexuesit... nga Jozef Radi Falenderim për 10.000 vizitorët e sitit, dhe 30.000 klikimet e tyre Sot, mbas nji pune të gjatë, mbas lodhjesh e sakrificash...

Këmbëngulja për ta thënë të vërtetën Dine Dine

Këmbëngulja për ta thënë të vërtetën Dine Dine Shënime për librin “Fabrikimi i Vdekjes” i Bedri Blloshmi Së pari me autorin e librit “Fabrikimi i...

“Ferri” i Qafë Barit dhe “Parajsa” e nji familje qafbarase Adriana Dine

Nga “Ferri” i Qafë Barit te “Parajsa” e nji familje qafbarase... rrëfim nga Adriana Dine Ishte 7 janar i vitit 1983. Bënte një dimër i acartë, dhe...

Një vepër shumëplanshe, një dëshmi letrare e historike nga Dine Dine

Një vepër shumëplanshe, një dëshmi letrare e historike që do t’iu shërbejë brezave që vijnë nga Dine Dine (Dielli) Shpesh na ndodh që t’i hymë...

Dostojevski: “Të fyem e të poshtnuem – Nazim Saiti

In memoriam di Nazim Saiti... nga Jozef Radi Nazim Saitin e kam njoftë përmes kunatit tim, Dine Dines dhe Visar Zhitit... aty rreth fundit të...

Dinjiteti i njeriut dhe dinjiteti i artistit n’nji emër të vetëm!

Dinjiteti i njeriu dhe i artistit në nji emër të vetëm: Visar Zhiti! nga Jozef Radi Në fundverën e vitit 1971, do të shkelja për...

Të dalësh nga Mjegulla – Visar Zhiti

Të dalësh nga Mjegulla - nga Visar Zhiti Mbi librin "Kujtesa e Mjegullës" i Jozef Radit (...edhe kur na ka munguar buka - s'na ka munguar...

Brenga e nji motre… nga Dine Dine

Brenga e nji motre... nga Dine Dine Në nderim te Hana Bajraktari - Dine Me 15 Janar, u largua nga kjo jetë një prej atyre grave...

Të ngrihet Savra… të shkatërrohet Savra! Jozef Radi

Të ngrihet Savra... të shkatërrohet Savra! nga Jozef Radi Vitet ‘44-’54, do të mbesin në historinë shqiptare si vitet më të errta të terrorit komunist,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.