back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Dine Dine

Monumenti i Dosjes Nr. 793 – reflektim përtej skrupujve moralë nga Jozef Radi

Monumenti i Dosjes Nr. 793 reflektim - përtej skrupujve moralë nga Jozef Radi Ndër ne, prej kohësh të pafundme, flitet për Dosjet. Shpesh është folur me fushata......

Në Festa Krishtlindjesh me Lazër Radin – nga Thanas L. Gjika

Në Festa Krishtlindjesh me Lazër Radin nga Thanas L. Gjika (Në vend të portretit për kosovarin e pamposhtshëm Lazër Prend Radi) Në sallën shkencore të Bibliotekës...

E vërtetës e diktaturës si pasqyrë për të reflektuar… nga Shkëlqim Bylykbashi

E vërtetës e diktaturës si pasqyrë për të reflektuar... nga Shkëlqim Bylykbashi Refleksione mbi romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” Historia e një njeriu që...

Vatra Promovon romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” (28 Prill 2018) – dhe një shënim nga Ilirjan Blloshmi

Vatra Promovon romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” (28 Prill 2018) Vatra - në promovimin-debat pёr krimet e komunizmit, i pranishёm shkrimtari Visar...

Dine Dine, një zë nga thellësitë e terrorit komunist – nga Promovimi i Librit “Mbi Varkën e Karontit” në UET

Dine Dine, një zë nga thellësitë e terrorit komunist nga Promovimi i Librit "Mbi Varkën e Karontit!" në UET Mbi varkën e Karontit, me autor Dine...

Paralele të kundërta – (Jepi Çezarit ç’i takon Çezarit ) nga Agim Shehu

Paralele të kundërta - (Jepi Çezarit ç'i takon Çezarit ) nga Agim Shehu Më ra në dorë libri “Rrëfim për Dinejt e Dibrës”, i shkrimtarit dhe...

Çorapet e grisura nga Dine Dine

Çorapet e grisura nga Dine Dine Të internuarit arritën në kamp rreth orës shtatë të mbrëmjes. Ishte fundjave dhe si zakonisht puntorët pushonin të dielën, furnizoheshin me...

Një memorial për internimet e diktaturës komuniste shqiptare (voa)

Një memorial për internimet e diktaturës komuniste shqiptare (voa) Memoriali u vendos në qytetin e Lushnjes, ku u internuan afro 90 për qind të gjithë...

Mbi librin “Lulet e Pjeshkës” Roman nga Hasan Bajo

Mbi librin "Lulet e Pjeshkës" Roman nga Hasan Bajo Romani "Lulet e pjeshkës",  është një befasi artistike që i shtohet letërsisë shqipe. Subjekt dhe objekt i tij...

“Fletorja e Vjeshtës”, Festa e Flamurit dhe i mikprituri i vonë Vlorës… nga Jozef Radi

“Fletorja e Vjeshtës”, Festa e Flamurit dhe i mikprituri i vonë Vlorës... nga Jozef Radi Ndërsa nisesha për Vlorë, në prag të Festës së Flamurit, provoja...

Gjyqi i Shopenhauerit… rrëfim nga Dine Dine

Gjyqi i Shopenhauerit... rrëfim nga Dine Dine Kjo ngjarje ka ndodhur, pak kohë pasi e arrestuan Ahmet Kolgjinin për të dytën herë. Ishte një e dielë vere....

Puzzle i paplotë kujtimesh… me Fotaq Filipeun nga Dine Dine

Puzzle i paplotë kujtimesh... me Fotaq Filipeun nga Dine Dine Fotaq Filipeun e kam njohur qysh herët, diku aty nga mesi i viteve ’60, kur u...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.