back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

SHOWING RESULTS FOR:

Në Shqipërinë e diktaturës, ishte ndër ata që mbetën faqebardhë – In memorial Lazër Radit – nga Hans-Joachim Lanksch

Në Shqipërinë e diktaturës, ishte ndër ata që mbetën faqebardhë In memorial Lazër Radit nga Hans-Joachim Lanksch Jeta e tij u shua ashtu siç ka jetuar...

“…sepse jeta asht vërtet e bukur…” – Lekë Pervizi rrëfen për 20 vitet me Lazër Radin

"...sepse jeta asht vërtet e bukur..." Lekë Pervizi rrëfen për 20 vitet me Lazër Radin Të shpërndamë nëpër botë kemi humbë kontaktet me njerëzit tanë dhe...

Sot Lazër Radi është 105 vjeç… – nga Jozef Radi

Sot Lazër Radi  është 105 vjeç… nga Jozef Radi Sot Lazër Radi do të ishte 105 vjeç… Nji fundjanar të dimnit të ashpër prizrenas, bash n’zemër të Luftës së...

Urime për 105 vjetorin e Lindjes së Lazër Radit

Urime për 105 vjetorin e Lindjes së Lazër Radit Kevin Haxhiu - I paharruar kujtimi i babait tuaj të nderuar! Respekte! Ferdinand - VushajI përjetshëm kujtimi i tij! Dedndreaj...

U kujtofshi ndër breza Dr. Lazër Radi! – nga Kozeta Zylo

U kujtofshi ndër breza Dr. Lazër Radi! nga Kozeta Zylo Në 105 vjetorin e ditëlindjes së Dr. Lazër Radit! Botoi gazeta “Dielli”, “Illyria”, “VOAL” 46 vjet i burgosur...

“Rreth Flamurit” – Emblemi Legjendar – Lazër Radi – 28 nëntor 1937

“Rreth Flamurit” - Emblemi Legjendar Lazër Radi - 28 nëntor 1937 Ah, sikur Flamuri të mund t'fliste, do t'na tregonte legjendën e vet të madhe! Por, lexues...

Fluturim mbi veprën poetike të Lazër Radit e disa histori rreth saj… – nga Jozef Radi

Fluturim mbi veprën poetike të Lazër Radit dhe disa histori rreth saj... nga Jozef Radi Në hymje të kësaj përmbledhjeje poetike, e cila përban krejt veprën...

“Ministri i Hekurt, Mirash Ivanaj”- Një Përmendore nga Prof. Lazër Radi – nga Pertefe Leka

“Ministri i Hekurt, Mirash Ivanaj”- Një Përmendore nga Prof. Lazër Radi nga Pertefe Leka Prof. Lazër Radi i ngre një përmendore, Mësuesit tij të nderuar dhe Reformatorit...

Pak rreshta për Dr. Prof. Lazër Radin – nga Bajame Hoxha – Çeliku

Pak rreshta për Dr. Prof. Lazër Radin nga Bajame Hoxha - Çeliku Vërtet, ai kurrë nuk mori atë çka meritoi, por asnjëherë s'u trishtua për atë...

Lazër Radi përballë propozimit për burgosje dhe demaskim publik – (Dosja formulare 793 – faqet 107-128)

Lazër Radi para propozimit për burgosje e demaskim publik me 23 Tetor 1982 (Dosja formulare 793 - faqet 107-128) . Degës Punëve të Brendëshme Lushnje: Unë qytetari...

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin – nga librat e Lazër Radit

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin nga librat e Lazër Radit Kanuni dhe teza e doktoraturës Mbasi mbylla llogarinë me Procedurën Civile, në mënyrën ma të...

“Legjendat e misrit” dhe largësia e receptimit midis Migjenit dhe Lazer Radit – nga Emi Krosi

“Legjendat e misrit” dhe largësia e receptimit midis Migjenit e Lazer Radit nga Emi Krosi “Romani duke hapur horizonte, mohon të kaluarën e vet...” Viktor Shkollovski . Në botën surreale...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.