back to top
27.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024

Leon Tolstoj – Besimi në vete dhe te të tjerët…

Gazeta

Leon Tolstoj (1828-1910)
Leon Tolstoj (1828-1910)

“Duke besue n’vetvete,

njeriut gjithnji i duhet m’u përballë me gjykimin e tjerëve,

duke besue të tjerët,

ai gjithnji do t’ketë mirkuptimin e atyne që e rrethojnë…”  Tolstoj

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.