back to top
32.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Besimi

Jul Qezari (100-44 p.K) – Besimi

“Njerzit i besojnë me gjithë shpirt, diçkaje që ata dëshirojnë më t'vërtetë të ndodhë...”  

George Eliot (1818-1880) – Besimi

"Kurrë nuk asht vonë të bahesh ai që s'pate mundsi të ishe bà...!"

Andrea Peters – Besimi

"Besimi është si nji fletë letre, që nëse zhubravitet njeherë,  kurrë s'kthehet përsëri si ma parë...!"

Leon Tolstoj – Besimi në vete dhe te të tjerët…

“Duke besue n'vetvete, njeriut gjithnji i duhet m'u përballë me gjykimin e tjerëve, duke besue të tjerët, ai gjithnji do t'ketë mirkuptimin e atyne...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.