back to top
13.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Foto-Video

Edhe Qemal Draçini thërriste: “Dritë, dritë !!” – përgatiti Arben Borshi

Edhe Qemal Draçini thërriste: “Dritë, dritë !!” përgatiti Arben Borshi Prof. Qemal Draçini (6 mars 1922-10 tetor 1947) 10 tetor 1947. Një ditë vjeshte me shi, kur...

Venetikët – Arti në gijotinë…! nga Leka Ndoja

Venetikët - Arti në gijotinë...! nga Leka Ndoja Kam nji set fotografish familjare, në oborrin e shtëpisë sonë të gjyshit Kristaq Koço - foto të rrymës...

Nji foto e lexueme mbas 22 vitesh… – nga Jozef Radi

Nji foto e lexueme mbas 22 vitesh... nga Jozef Radi Prishtinë, 10 qershor 2000.Nji vit mbas përfundimit të Luftës së Kosovës, ndodhi edhe udhëtimi ynë i...

Një foto… dhe ca rrëfime rreth saj! – nga Jozef Radi

Një foto… dhe ca rrëfime rreth saj! nga Jozef Radi Kjo foto është realizuar në Savër, diku rreth vitit 1964-‘65. Është periudha e vjeljes së pambukut, pra...

Një foto… dhe disa rreshta për Profesor Ramadan Sokoli – nga Qerim Vrioni

Një foto... dhe disa rreshta për Profesor Ramadan Sokoli nga Qerim Vrioni Profesor Ramadan Sokoli, miku im i vyer, në vizitat e shpeshta që i...

Vetmitari i Protestës Dinjitoze – Fotoprotestë

Vetmitari i Protestës Dinjitoze reflektim mbi nje njeri nga Jozef Radi Edhe koha më e paqme e më demokratike ushqen te njeriu shpirt kritik, sepse asgjë...

11 maj 2019 – Protesta e Opozitës – Përmes fotove

11 maj 2019 - Protesta e Opozitës - Përmes fotove

“Babai i Esse-ve” – Michel de Montaigne (1533-1592) – nga Klodi Stralla

“Babai i Esse-ve” - Michel de Montaigne (1533-1592) nga Klodi Stralla Ka qenë fatkeqësi për brezin tonë të viteve ’60, që nuk patëm rastin të njohim...

“Koka në Stamboll e trupi në Janinë!” nga Paulin Zef Zefi

"Koka në Stamboll e trupi në Janinë!" nga Paulin Zef Zefi   “Të vranë Ali Pasha të grinë Koka në Stamboll dhe trupi në Janinë...”*   Në kët grafikë...

Leonard Pervizi Paris 2012

http://youtu.be/yuA5jzDvAYI Leonard Pervizi Paris 2012

Requiem per Gac Çunin… Pjetër Pepa – Seminaristi qe kompozoi “Kaçurrelat e tu”

Requiem per Gac Çunin... Pjetër Pepa Seminaristi qe kompozoi “Kaçurrelat e tu” Fundi tragjik i kompozitorit të kangës "Kaçurrelat e tu" Kanga “Kaçurrelat e tu” e kompozueme...

Urim për njizet vitet e revistës “Kuqezi”!

Urim për njizet vitet e revistës "Kuqezi"!

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.