back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Botimet

“Fletorja e Vjeshtës”, Jozef Radi – Albana Temali (2011)

"Fletorja e Vjeshtës", poezi, Jozef Radi - Albana Temali Libra të autorëve shqiptare në shqip - 1105 lexime (albacenter.com) "Fletorja e Vjeshtës", poezi, Jozef Radi. Shtëpia...

Arberia 11 Prill-Qershor 1993

Arberia 11 Prill-Qershor 1993 "Mëmëdheu është gjuha që më mësoi mëma..." Themelues Vinçenc Golletti Baffa Wielandstr. 23 D69120 Heidelberg Kryeredaktor: Jozef Radi (Rr. "Reshit Çollaku" 118) Redaktore: Sevim Arbana Këshilli Botues: Dr....

Arberia 10 Janar-Mars 1993

Arbëria, 10 (janar - prill) 1993 "Mëmëdheu është gjuha që më mësoi mëma..." Themelues Vinçenc Golleti Baffa Wielandstr. 23 D69120 Heidelberg Kryeredaktor: Jozef Radi (Rr. "Reshit Çollaku" 118) Redaktore:...

Jozef Radi – Parathënia e librit “Fletorja e Vjeshtës

Kët libër ua kam kushtue gjithë atyne që ma s'paku e meritojnë... ata janë pjesa ma e madhe e kësaj bote... e nëse dashnia s'e zbut...

Parathania e librit “Kujtesa e Mjegullës” – Jozef Radi

Parathania e librit "Kujtesa e Mjegullës" - nga Jozef Radi "...Jozef Radi, i përket gjeneratës së atyne djemve e vajzave, të lindun nën fatin e...

Parathënia e Librit Muret e Muzgut – poezi nga Lazër dhe Jozef Radi – Visar Zhiti

Ati dhe Biri i Poezisë... Parathënie nga Visar Zhiti mbi Librin "Muret e Muzgut" poezi nga Lazër&Jozef Radi Kush është ati i poezisë? Qielli, Mali Parnas, ku...

Ancona segreta (album fotosh dhe nji esse e gjatë)

"Ancona segreta" Botimi i nji grupi fotografishë nga Jozef Radi, Gualtiero Biaggi, Paolo edhe Marco Caporallini, me shënime të Stefano Serpillit

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.