Nyjet-Arkivit për » Ilir Seci «

Asnji habi për rezultatet e zgjedhjeve në Shqipni… – nga Ilir Seci

Ilir Seci 2014 Asnji habi për rezultatet e zgjedhjeve në Shqipni… nga Ilir Seci Me 20 prill të vitit 1980, regjimi komunist i Fidel Kastros në Kubë shpalli se të tanë ata kubanë Lexo Me Teper.

Drithije të jetës së Omar Sharif – nga Ilir Seci

Drithije të jetës së Omar Sharif nga Ilir Seci …do kohë ma para tue lexue nji libër mbi jetën e aktorit Omar Sharif, mes tjerash më tërhoq vëmendjen nji fragment ku Lexo Me Teper.

Të lutem zotni, nji biletë treni… – nga Ilir Seci

Të lutem zotni, nji biletë treni… nga Ilir Seci Sa dola prej treni në stacion, e pashë në platformë atë njeri duke u folë udhëtarëve që zbritën… të tanë udhëtarët largoheshin prej Lexo Me Teper.

10 Strategjitë e manipulimit mediatik nga Noam Çomski

10 Strategjitë e manipulimit mediatik nga Noam Çomski përgatitur nga Ilir Seci Noam Çomski, (Noam Chomsky), asht gjuhëtar i famshëm amerikan, filozof, historian, mendimtar, kritik social e aktivist politik i majtë… Përveç Lexo Me Teper.

Tetë medaljone me portretin e Gjergj Kastriotit Skënderbeut të shekullit XV – nga Lutfi Alia (Siena – Itali)

Tetë medaljone me portretin e Gjergj Kastriot – - Skënderbeut të shek. XV nga Lutfi Alia (Siena – Itali) Në shekujt e mesjetës, populli ynë përjetoi qytetërimin perëndimor, respiroi kulturën europiane dhe Lexo Me Teper.

Djali i Letrave të Mohueme dhe Spartakiada e Sigurimsave – nga Ilir Seci

Sot s’asht fjala me mbrojtë Agron Tufën, as Institutin që ai përfaqson, s’asht fjala me mbrojtë dinjitetin e nji intelektuali apo të përndjekuni nga njerëz t’pa asnji parim, asht fjala Lexo Me Teper.

N’ajri… – histori udhëtimesh nga Ilir Seci

N’ajri… histori udhëtimesh nga Ilir Seci Avionin e linjes Tiranë-Romë kishim me e marrë në oren 5 të mjesit në Rinas… Ishte fluturimi i parë për at ditë. E kishim zgjedhë vetë Lexo Me Teper.

Dublin, Irlandë – Qershor 2017 nga Ilir Seci

Dublin, Irlandë – Qershor 2017 nga Ilir Seci Irlanda asht ndër vendet e botës që gjithëherë kam dashtë me e vizitue. Prej se e kam njoftë historinë e Irlandës pata vu Lexo Me Teper.

Kur rojet te porta… ishin me Diplloma të Kembrixhit!! – nga Ilir Seci – Pak dritë mbi figurën e Rexhë Metës

Kur rojet te porta… ishin me Diplloma të Kembrixhit!! nga Ilir Seci Pak dritë mbi figurën e Rexhë Metës Nësa lexuesi shfleton faqet e para të librit “Pran of Albania” të shkrimtares amerikane Lexo Me Teper.

Gazeta “Rilindja” – shkollë emancipuese e kulturës shqiptare – Isak Ahmeti & Ilir Seci

Gazeta “Rilindja” (12 shkurt 1945 – 12 shkurt 2018) 73 – Vjetori i numrit të Parë Gazeta “Rilindja” shkollë emancipuese e kulturës shqiptare nga Isak Ahmeti “Rilindja” kishte arritur të bëhej shkollë, fakultet Lexo Me Teper.

Edinburgh… nga Ilir Seci

Edinburgh… nga Ilir Seci Nuk e di nji tjetër qytet që mundet me u krahasue me Edinburgh-un, kryeqytetin e Skocisë. Asht shumë e vështirë me e gjetë tjerakund atë atmosferë të kohës Lexo Me Teper.

Tomë Sheldija – beteja “me mbetë njeri”! nga Ilir Seci

Tomë Sheldija – beteja “me mbetë njeri”! nga Ilir Seci Ju lumtë për shkrimin, dhe komplimente për foton. Toma ishte prej atyne që kishin realizue misionin ma të vështirë e fisnik në Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook