Arkivi për Kategorin » Gazeta «

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin – nga Frank Shkreli

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin nga Frank Shkreli Sot u njoftua se shkoi në amshim At Arthur Liolin, Kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare në Amerikë Lexo Me Teper.

Kronikë e nji dasme të pashoqe me pak sfond historik… – nga Jozef Radi

Kronikë e nji dasme të pashoqe me pak sfond historik… nga Jozef Radi Sigurisht, promovimi i librit “Mrì Dedja e Merrnaçajve” pak kohë ma parë, asht shkaku po edhe arsye që të Lexo Me Teper.

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot… nga Shqipe Nebiaj

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot… nga Shqipe Nebiaj Më 16 shtator 2023, në kishën katolike “Zoja e Shkodrës”, në sallën e konferencave “Nënë Tereza” u bë promovimi i Lexo Me Teper.

Triptik mbi tre autore e tri Vepra – Luftar Pepmarku, Bashkim Shehu & Natasha Lako nga Emrije Krosi

Emrije Krosi Triptik mbi tre autore e tri Vepra -  Luftar Pepmarku, Bashkim Shehu & Natasha Lako nga Emrije Krosi Ekspertiza dhe dekodimi i regjimit, përmes kujtesës librore, në romanin e Luftar Pepmarkut Edhe Lexo Me Teper.

Një qeveri që guxon të kundërshtojë… nga Ingrid Bonati

Një qeveri që di t’i kundërshtojë… nga Ingrid Bonati Sado e dhimbshme pjesa e vrasjes së oficerit të policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku nga sulmi i terroristëve serbë, e gjithë ajo Lexo Me Teper.

Kur flasim për Mrì Dedjen e Merrnaçajve – nga Liza Pllumbi

Kur flasim për Mrì Dedjen e Merrnaçajve nga Liza Pllumbi (fjala e mbajtun në promovimin e Librin “Mrì Dedja e Merrnaçajve” - Zoja e Hekurt me Shpirt Florini”  Mirse keni ardhë! Se pari falenderoj Lexo Me Teper.

Kur Poetët caktohen me gisht… – Kolec P. Traboini bisedon me mikun e tij poet, Sulejman Mato

Kur Poetët caktohen me gisht… Kolec P. Traboini bisedon me mikun e tij poet Sulejman Mato Padyshim që ke të drejtë në polemikë revoltën tënde për çfarë po ndodh me krijuesit sot Lexo Me Teper.

Mbyllja si Parathënie e Gegnishtes fatkeqe – nga Klajd Kapinova

Mbyllja si Parathënie e Gegnishtes fatkeqe nga Klajd Kapinova (Dhuna ndaj gegnishtes nga koha e Perandorisë Xhihadiste Islame Otomane deri më sot) “Mbrojtësi i rrejshëm të lëshon në kurth. Me ose pa dashje, Lexo Me Teper.

Misioni u kry! Dështoi qytetaria, morali e profesionalizmi – nga Alba Kepi

Misioni u kry! Dështoi qytetaria, morali e profesionalizmi nga Alba Kepi Vota në Kukës nuk qe një garë politike e as elektorale. Vota në Kukës qe një zgjedhje qytetare, etike e sociale. Rezultati sot Lexo Me Teper.

Studenti Agjent – nga Muçi Xhepa

Studenti Agjent nga Muçi Xhepa Në sallë s’e lanë babanë t’më shoqërojë, – fshin sytë, – nënën nuk e morëm, është e ndjeshme, s’do ta mbante veten. Dhe, unë pas saj – Lexo Me Teper.

Figura e një Gruaje të Hekurt e sublimuar në një libër – nga Mhill Velaj

Figura e një Gruaje të Hekurt e sublimuar në një libër nga Mhill Velaj Reflektime mbi librin “Mri Dedja e Merrnaçajve, – Zoja e Hekurt me Shpirt Florini – Rrëfime t’nji jete” Jo Lexo Me Teper.

Te rrëfimet e Mrì Dedes, kam gjetur shumë gra të jetë sime – nga Lindita Harizaj – Dema

Te rrëfimet e Mrì Dedes, kam gjetur shumë gra të jetë sime nga Lindita Harizaj – Dema Ju falenderoj nga zemra për këtë libër me shumë vlera jo vetëm për mua! Ashtu Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook