back to top
28.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024

Wislawa Szymborska

Gazeta

Wislawa Szymborska
Wislawa Szymborska

 Wislawa Szymborska

“…Asgja s’jepet dhuratë, gjithçka jepet hua, jam deri në fyt borxh…
dhe e detyrueme të paguej për veten me veten time
e t’i jap vlerë jetës duke e shkëmbye me jetë…”

 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.