back to top
13.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Wislawa Szymborska

Cikël përkthimesh nga Desantila Qerimaj – Debravo – Szymborska – Hikmet – Pavese – Borges – Quasimodo

Desantila Qerimaj sjell nji cikël përkthimesh, për të cilat punon prej kohësh. Si gjithë punët e saj, edhe kto përkthime përzgjedhë me kujdes e...

Denata Ndreca – Tempo Negato – “Kohë e Mohueme” – Parathanie nga Paolo Ciampi

Ditën e Martë me 16 prill në orën 18.00 prezantohet libri i Denata Ndrecës "Nganjiherë mund të jetë dikush që ta shënjojë të nesërmen tande...

Fotografia e 11 Shtatorit nga Wislawa Szymborska

Fotografia e 11 Shtatorit nga Wislawa Szymborska (1923-2012, Poloni) Ata kërcyen nga katet që digjeshin - një, dy, dhe ca më shumë, më lart, më ulët. Fotografia i ndali...

Wislawa Szymborska

 Wislawa Szymborska “...Asgja s’jepet dhuratë, gjithçka jepet hua, jam deri në fyt borxh... dhe e detyrueme të paguej për veten me veten time e t’i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.