back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Partia Demokratike

Lufta për Lidership në PD – dhe betejat për të nesërmen! refleksion nga Jozef Radi

Lufta për Lidership në PD - dhe betejat për të nesërmen! refleksion nga Jozef Radi PD lindi si rebelim, si fryma opozitare e një diktature të...

Një intervistë nga Jozef Radi – dhe raportet e vështira me shtypin shqiptar…

Një intervistë nga Jozef Radi - dhe raportet e vështira me shtypin shqiptar... Zakonisht nuk jap intervista... më së shumti kam marrë intervista! Përzgjedhja në të...

Ilir Demalia i intervistuar nga Eneida Jaçaj – PD u krijua me njerëz të PPSH dhe Sigurimit…

Ilir Demalia i intervistuar nga Eneida Jaçaj PD u krijua me njerëz të PPSH dhe Sigurimit... Ja si Ramiz Alia e emëroi Sali Berishën...

Gjermania pasnaziste dhe Shqiperia paskomuniste nga Prof. Asoc. Dr. Thanas L. Gjika

Gjermania pasnaziste dhe Shqiperia paskomuniste nga Prof. Asoc. Dr. Thanas L. Gjika Gjermania naziste më 9 maj 1945, njohu humbjen dhe firmosi kapitullimin e sistemit nazist....

Mbretëresha që s’e harroi vendin e shqiponjave… nga Pjeter Arbnori


Mbretëresha që s’e harroi vendin e shqiponjave... nga Pjeter Arbnori
 Fjalim me rastin e vdekjes së Mbretëreshës shqiptare Geraldinë Appogny – tetor 2002. Që në Mesjetë, në...

PD-ja vdiq… ndoshta më mirë kështu… Ajtanga Lubonja

PD-ja vdiq... ndoshta më mirë kështu… nga Ajtanga Lubonja Nji shënim mbasi e lexova kët shkrim: Ky që do të lexoni nuk është nji shkrim po...

Kalimi nga e majta në të majtë! Opinion Çelo Hoxha

Kalimi nga e majta në të majtë! Opinion Çelo Hoxha Në gusht 1942, Komiteti Provizor i Partisë Komuniste Shqiptare (PKSH) e shpërndau degën e Gjirokastrës,...

Pardesybardhët – “Goma e Shpëtimit” e Partisë së Punës Klodi Stralla

Pardesybardhët -  “Goma e Shpëtimit” e Partisë së Punës nga Klodi Stralla Me rastin e 23 vjetorit të lindjes së Partisë Demokratike... Fundviti ’89 ishte i vrullshem...

“Nusërimi i dytë”… dhe i fundit i Sali Berishës! Jozef Radi

"Nusërimi i dytë"... dhe i fundit i Sali Berishës... nga Jozef Radi (Nji kqyrje pak ma e thellë se qindra shkrimet e atyne që s'lodhen...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.