back to top
13.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Normalja e Elbasanit

Mbrojtja e ankthit të vetëmbrojtjes – nga Shaip Beqiri

Mbrojtja e ankthit të vetëmbrojtjes nga Shaip Beqiri Diskutimi i dosjes së Tares për shkrimtarët tanë të mëdhenj, Ernest Koliqin e Martin Camajn, më duket që...

Legjenda urbane për Haki Tahën nga Gani Mehmetaj

Legjenda urbane për Haki Tahën... nga Gani Mehmetaj Haki Taha, poet e intelektual nga Normalja e Elbasanit, i përcaktimit të djathtë, ishte ndër emrat më të...

Isa Ndreu, atdhetari ynë i madh nga Hajri Mandri

Isa Ndreu, atdhetari ynë i madh nga Hajri Mandri “Në nji përvjetor të revistës “Koha e Jonë” Isa Ndreu do të shprehej: “Natyrisht në kët ndërmarje jam...

Prof. Aleksandër Xhuvani – jeta, vepra dhe fjala e tij në varrimin e At Gjergj Fishtës…

Prof. Aleksandër Xhuvani nji skicë mbi jetën dhe veprën dhe fjala e tij në varrimi  e At Gjergj Fishtës... Aleksandër Xhuvani lindi në Elbasan më 14...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.