Nyjet-Arkivit për » Marlon Brando «

Marlon Brando (1924-2004) – Korrupsioni

“Mafia asht shembulli ma i përsosun i kapitalizmit që na rrethon…”

Mondi-al… Mondi-art 2014 nga Edmon Hasani

Mondi-al… Mondi-art 2014 (nga ditari i Edmond Hasanit) 26 qershor, 2014 Nëna ime e shkretë para se të ikte nga kjo botë jallane me kish taksur ca miliona lekë tek Banka Austriake Lexo Me Teper.

Kur kujtimet shfronësojnë realitetin… Klodi Stralla

Kur kujtimet shfronësojnë realitetin… nga Klodi Stralla Mbresa dhe nostalgji… Kët mesgusht isha me pushime në Korçë, qytet me të cilin më lidhin kujtime të pashlyshme të fëmijërisë, rinisë shkollore, punës Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook