back to top
14.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mark Gurakuqi

Ndjehem krenar për Paraardhësit e mi… nga Romeo Gurakuqi…

Ndjehem krenar për Paraardhësit e mi… nga Romeo Gurakuqi… Hedh poshtë me neveri sulmin e orkestruar nga Kryeministri Edi Rama, dhe qehajallarët e tij, ndaj meje...

“Shkendija” biblike e Migjenit nga Kristaq Jorgo

"Shkendija" biblike e Migjenit nga Kristaq Jorgo Deri më sot nuk i është kushtuar asnjë studim i posaçëm vjershës Shkëndija të Migjenit, ashtu si një vargu...

Shkodra… edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani

Shkodra... edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani Tonin Tërshana (1 qershor 1949 - 22 shtator 2015) “Tonin Tershana e ka zanin instrument...” Pjetër Gaci Tonin Tërshana,...

Gaspër Pali – tri Poezi e nji thirrje në kujtesë nga “Hyjt mbi Greminë”

"Hyjt mbi Greminë" i Gaspër Palit... si rikthim në inkoshiencë nga Jozef Radi Para do kohe, kur befas ndesha n'kopertinën e librit me poezi, "Hyjt...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.