back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Legjenda

Legjenda e të Bukurës të Liqenit të Valit – nga Lutfi Alia

Legjenda e të Bukurës të Liqenit të Valit. nga Lutfi Alia Në fshatin tim të lindjes Vali, tregohet një legjendë e ardhur nga lashtësitë pagane, një...

Do na mungosh të gjithëve, o mik i vuajtjeve – kushtuar Legjendës Uran Kostreci

Do na mungosh të gjithëve, o mik i vuajtjeve... kushtuar Legjendës Uran Kostreci nga Jozef Radi Sot humba një mik të rrallë, sot të gjithë kemi humbur një...

Veç legjendës së murimit, një legjendë tjetër, lag me lot e gjak muret e Rozafës – nga Ndoc Selimi

Veç legjendës së murimit, nje tjetër legjendë  lag me lot e gjak muret e Rozafës nga Ndoc Selimi Ishte viti 1966. Shpesh ne konviktorët e shkollës...

Kundrimi aktual i një legjende Shkëmbi i Vajës (Krujë), – nga Kastriot Marku

Kundrimi aktual i një legjende Shkëmbi i Vajës (Krujë), Gryka e Vajës dhe Përroi i Vajës... nga Kastriot Marku Të lumtë Profesor Kastrioti! Një histori sa e...

“Mos me varrosni te shtëpia e burrit, po as te nana jo!” nga Ndoc Selimi

“Mos me varrosni te shtëpia e burrit, po as te nana jo!” nga Ndoc Selimi Versione t'nji legjende mbi “Vorrin e Nuses” Nji nuse e paemën e vdekë...

Legjenda: Shalë – Shosh edhe Mirdite – marre nga Erenestina Halili

Legjenda: Shalë - Shosh edhe Mirdite Kjo legjendë, rriti brezni e brezni... Shala, vëlla i parë, Shoshi i dyti, Mirdita - vëllai vogël... Këto legjenda të...

Legjenda e tri Krishtlindjeve nën dhunë – rrëfim nga Dr. Lazër Radi

Legjenda e tri Krishtlindjeve nën dhunë rrëfim nga Dr. Lazër Radi Krishtlindjet janë Festa e Gëzimit dhe Paqes... Nji festë ku të gjithë duhet të ndjehemi pak...

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi… Jozef Radi

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi... nga Jozef Radi Fran Tinaj, ishte nji malsor i thjeshtë prej Vermoshi. N'rini të vet kishte krye detyrën e...

Domethënia e një legjende – teknologji apo privatësi? Klodi Stralla

Domethënia e një legjende - teknologji apo privatësi? Klodi Stralla Mijra vjet më parë, prej kohërash që nuk mbahen mend, Prometeu ua vodhi zjarrin perëndive...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.