back to top
27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ervin Dine

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i dedikojnë një flamur shqiptar, shqiptaro-amerikanit, heroit antikomunist, Nik Mërrnaçaj! – nga Artan Lleshi Gjomarkaj

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i dedikojnë një flamur shqiptar shqiptaro-amerikanit, heroit antikomunist, Nik Mërrnaçaj! nga Artan Lleshi Gjomarkaj Ky flamur i bukur shqiptar, vendoset...

“Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj” – Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21...

"Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj" Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21 Mars 2024 Ne anëarët...

DEKLARATË – Për mediat dhe opinionin publik

DEKLARATË Për mediat dhe opinionin publik 16 Mars 2024 Ne, anëtarët e Federatës Pan-Shqiptare “Vatra” të nënshkruar më poshtë, duke e ndjerë peshën e përgjegjësisë tonë...

Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur – nga Ervin Dine

  Ervin Dine në Takimet e Vatrës Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur nga Ervin Dine Kohët e fundit jam menduar gjatë para se të bëj...

Vatra është institucion që i ka përballuar me punën në interes të Kombit të gjitha rrebeshet e kohrave – znj. Nazo Veliu i...

  E njoh zonjën Nazo Veliu, qysh kur ishte vajzë gjimnaziste në shkollën e mesme 20 Tetori, në Lushnje, po edhe dhe si grua aktiviste...

Metafora e Vatrës së Shqiptarëve në SHBA sot – Në qumështin e bashkësisë po ndahet gjalpi nga hirra – nga Valentin Lumaj

Ditën e shtunë paradite, 14 tetor 2023, një numër i konsideruar vatranësh të rinj dhe veteranë u mblodhën tek selia e Vatrës duke shpresuar që kryetari...

Mjaft me rrugën e prapaskenave, moskomunikimit, përjashtimeve…! – akti i dorëheqjes nga Kryesia e Vatrës i Ervin Dines

Mjaft me rrugën e prapaskenave, moskomunikimit, përjashtimeve...!* akti i dorëheqjes nga Kryesia e Vatrës i Ervin Dines Të nderuar vatranë, Ditën e martën me 27 qershor 2023,...

Dine Dine dhe romani i tij – “Mbi Varkën e Karontit” – nga Orhan Sakiqi

Dine Dine dhe romani i tij - “Mbi Varkën e Karontit” nga Orhan Sakiqi Lexova së fundi romanin e Dine Dines: "Mbi Varken e Karontit" -...

Vatra përkujtoi Revoltën e Spaçit dhe Qafë-Barit – kronike nga Dalip Greca

Vatra përkujtoi Revoltën e Spaçit dhe Qafë-Barit kronike nga Dalip Greca Revoltat i sollën në Kujtesë ata që kaluan në ferrin e diktaturës: Pëllumb Lamaj, Lek...

E rëndësishme është si do ta përballojmë frikën… Bisedë me Ervin Dine, nënkryetar i Vatrës

E rëndësishme është si do ta përballojmë frikën... Nënkryetari i Vatrës Ervin Dine, në betejën kundër koronavirusit Ervin Dine, nënkryetar i Vatrës, në bisedën online...

Një e shtunë urimi për Diellin, dhe pak shënime në mbledhjen e parë të Vatrës së re! – nga Jozef Radi

Një e shtunë urimi për Diellin, dhe pak shënime në mbledhjen e parë të Vatrës së re! nga Jozef Radi E shtuna e 15 shkurtit të...

Vatra e Shekullit XXI, duhet të krijojë hapsira për rininë – intervistё me Ervin Dine

Vatra e Shekullit XXI, duhet të krijojë hapsira për rininë intervistё me Ervin Dinen Debatet destruktive nuk i shërbejnë Vatrës dhe interesave të shqiptarëve. Me dorëheqjen e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.