back to top
23.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Bukuria

Prolog për të bukurën dhe fjalën artistike – nga Anton Çefa

Prolog për të bukurën dhe fjalën artistike nga Anton Çefa Qenia dhe qenësia e artit qëndron tek kuptimi dhe vlerësimi i vlerave estetike dhe fillimisht...

Filozofia e Bukurisë nga Isuf Luzaj

Filozofia e Bukurisë... nga Isuf Luzaj Fragmente nga libri Filozofia e bukurisë   Bukuria është ajo e vërtetë që u pëlqen të gjithëve, pa pasur ata konceptin e...

Marylin Monroe (1926-1962) – Bukuria

"E kam andrrue bukurinë, ma së shumti me sytë hapë... Kam andrrue me qenë aq e bukur, sa njerzit kur m'kalonin përbri gjithë vëmendjen...

Bukuria poezi nga Charles Baudelaire

Bukuria... poezi nga Charles Baudelaire O vdekatarë, jam e bukur si nji andërr dalë guri n’gjinjtë e mi, shpesh asht përplasë ndokush, pse jam e ngjizë me u...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.