Nyjet-Arkivit për » Brazili «

Afar i Kryer: Brics krijojnë fondin Bankar prej 100 bilion $

Afar i Kryer: Brics krijojnë fondin Bankar prej 100 bilion $, për t’u shkëputur nga dominimi Perëndimor… Presidenti i Rusisë: Vladimir Putin, Kryeministri Indisë: Narendra Modi, Presidentja braziliane – Dilma Rousseff, Lexo Me Teper.

Fëminorja dhe njerzorja në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi…

Fëminorja dhe njerzorja… në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi… Mbas fitores aq entuziaste dhe kulmuese me Kolumbinë ku David Luiz -“kokrodhja” ishte protagonist i fitores, erdhi humbja me Gjermaninë Lexo Me Teper.

Pak përpara se të bjerë sipari… reflektim nga Jozef Radi

Pak përpara se të bjerë sipari… reflektim nga Jozef Radi Sonte bie sipari i të Njëzetit Botëror të Futbollit, spektaklit më të madh që po njeh bota, përplasjes futbollistike të krejt Lexo Me Teper.

Dhimbja ime për Kolumbinë… dhe pse ndodh që Botërorët s’i fiton më i miri…

Dhimbja ime për Kolumbinë… dhe pse ndodh që Botërorët s’i fiton më i miri… nga Jozef Radi Kolumbia ishte padiskutim skuadra më e mirë e këtij Botërori… Kushdo që ka brenda vetes Lexo Me Teper.

Në minierën e arit (dhe tmerrit) në Serra Pelada…

Në minierën e arit (dhe tmerrit) në Serra Pelada… Brazil… jo vetëm Botëror 2014 Kjo seri imazhesh asht marrë në minierën e arit në Serra Pelada, në Brazil – fotografì për të Lexo Me Teper.

Pasuria më e madhe… Lumturi njerzore Jose’ Mujica

Pasuria më e madhe… quhet Lumturi njerzore Jose’ “Pepe” Mujica I vlersuar si “Diskutimi më i mirë në botë” (Presidenti i Uruguajit Jose’ Mujica, i konsideruar Presidenti më i varfër në botë) Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook