back to top
28.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Agim Rexhaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj – nga Idriz Lamaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester, dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj nga Idriz Lamaj 5 maji i së së djelës së shkuar...

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike – reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts – Letër e hapur

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts *Letër e hapur për anëtarët e Federatës VATRA Të dashur bashkëkombas, vatranë! Misioni për anëtarësinë...

“Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj” – Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21...

"Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj" Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21 Mars 2024 Ne anëarët...

Shlyejni emnin tim, prej poshtërsive tueja! – Letër dërgue Dr. Pashko Camaj – nga Idriz Lamaj

Shlyejni emnin tim, prej poshtërsive tueja! Letër dërgue Dr. Pashko Camaj - nga Idriz Lamaj I përndershmi Dr. Pashko Camaj! Siç e dini, unë (Idriz Lamaj) jam përjashtue...

Erdhën Vatranët Besnikë të Nolit – Shoqëria Atdhetare Besa Besë

Erdhën Vatranët Besnikë të Nolit Shoqëria Atdhetare Besa Besë "Mbahu Nëno, mos ki frikë, se ke djemtë në Amerikë…" Noli “Pata kënaqësinë të pres sot një grup...

Historia rreth së vërtetës së blerjes së godinës (Benan) të Vatrës – nga vatrani Ramiz Mujaj

Historia rreth së vërtetës së blerjes së godinës (Benan) të Vatrës nga vatrani Ramiz Mujaj Për herë të parë “Vatra” e pat blerë godinën apo (Benan)...

Vatra – Një histori e së shkuarës – nga Marjana Bulku

Vatra - Një histori e së shkuarës nga Marjana Bulku “E ardhmja, së largu na përqesh. Dhe ne, që as me kujtimet tona s’arrijmë të ngjajmë. E as...

Vatranët dhe Lufta e Kosovës – një foto me shpjegim nga Ramiz Mujaj

Vatranët dhe Lufta e Kosovës Një foto me shpjegim nga Ramiz Mujaj Në qershor të vitit 1998, një delegacion i Vatrës, i përbërë prej 17-18 vetësh,...

Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur – nga Ervin Dine

  Ervin Dine në Takimet e Vatrës Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur nga Ervin Dine Kohët e fundit jam menduar gjatë para se të bëj...

Vatra është institucion që i ka përballuar me punën në interes të Kombit të gjitha rrebeshet e kohrave – znj. Nazo Veliu i...

  E njoh zonjën Nazo Veliu, qysh kur ishte vajzë gjimnaziste në shkollën e mesme 20 Tetori, në Lushnje, po edhe dhe si grua aktiviste...

Pritja e fshehtë e Kryeparlamentares Nikolla, gabimi i 4 i “Lidershipit” të Vatrës – nga Marjana Bulku

Pritja e fshehtë e Kryeparlamentares Nikolla, gabimi i 4 i “Lidershipit” të Vatrës nga Marjana Bulku Gabimet janë njerëzore… por jo të paqortueshme e të...

Metafora e Vatrës së Shqiptarëve në SHBA sot – Në qumështin e bashkësisë po ndahet gjalpi nga hirra – nga Valentin Lumaj

Ditën e shtunë paradite, 14 tetor 2023, një numër i konsideruar vatranësh të rinj dhe veteranë u mblodhën tek selia e Vatrës duke shpresuar që kryetari...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.