back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Piktura e Miqve të mi në Kohën e Coronavirusit

Gazeta

Keshtu foli Zarathustra - Pikturë nga Yury Fomichev
Keshtu foli Zarathustra – Pikturë nga Yury Fomichev
Piktura e Miqve të mi në Kohën e Coronavirusit
Gjithë miqve të mi realë e virtualë që janë piktorë apo kanë pasionim e pikturës, dhe që gjatë periudhës së karantinës së Covid-19, kanë realizuar ndonjë vepër arti në pikturë, duke filluar nga skicat e deri te tabllotë, apo kanë përfunduar ndonjë vepër të nisur më parë… dëshiroj të ma nisin mbasi dëshiroj të realizoj një faqe ëeb, për radiandradi.com me vepra të tyre të kësaj periudhe, me një shënim timin për secilën prej tyre që do të paraqitet. Afati i dorëzimit është brenda 48 orëve nga shfaqja e kësaj ftese. Faqja do të jetë një dëshmi modeste, që edhe në kohët më të vështira Arti mbetet bashkudhëtari ynë i fuqishëm drejt një bote më të mirë…
Buron Kaceli, Lume Blloshmi, Leonard Voci, Nikolin Luci, Ziso Kamberaj, Fatbardh Marku, Bashkim Ahmeti, Arben Shira, Shpetim Reçi, Avni Delvina, Anthony Perdoda, Sami Milloshi, Erieta Koliqi Gajtani, Mira Kuçuku, Gezim Lumi, Mimoza Ahmetaj, Meri File, Luci Pavli Shandro, Kristian Radi, Harilla Ibrahimi, Kastriot Dervishi,
Buron Kaceli - Nudo
Buron Kaceli – Nudo
Nikolin Luci - Luftetari
Nikolin Luci – Luftetari
Arben Shira - Peisazh
Arben Shira – Peisazh
Ziso Kamberaj - Totem der  Moderne
Ziso Kamberaj – Totem der Moderne
Leonardo  Voci - Springer Time 2020
Leonardo Voci – Springer Time 2020
Avni Delvina - Motive Trump-iane
Avni Delvina – Motive Trump-iane
Gezim Lumi - Dasma e Heroit
Gezim Lumi – Dasma e Heroit
Bashkim Alushi - Vazo me lule
Bashkim Alushi – Vazo me lule
Meri File - Frikem te vdes
Meri File – Frikem te vdes
Luçi Pavli Shandro - Mbremje Veneciane
Luçi Pavli Shandro – Mbremje Veneciane
Kristian Radi - Nen - Control
Kristian Radi – Lost – Control
Mira Kuçuku - Qeramike
Mira Kuçuku – Qeramike

 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.