Antonio De Kurtis (1888-1967) Italia dhe Fama

Antonio De Curtis (1888-1967)

Antonio De Curtis (1888-1967) 

“Funerali im ka me qenë tejet i bukur,

ka me pasë shumë fjalë, fjalë të mëdha, kanë me m’thurë elozhe

e kanë me thanë se vërtet kam qenë nji artist i madh;

për kët gjà ky vend asht i mrekullueshëm,

pse për m’u ba i famshëm,

duhet ma parë me vdekë…”

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Aforizma e ditës  Etiketat: , ,
Një përgjigje
  1. lola shehi Tha:

    Kjo është tipike për në Shqipëri… Ku të duan pas vdekjes dhe të vlerësojnë kur nuk je më!!!

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook