back to top
29.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Antonio De Kurtis (1888-1967) Italia dhe Fama

Gazeta

Antonio De Curtis (1888-1967)
Antonio De Curtis (1888-1967) 

“Funerali im ka me qenë tejet i bukur,

ka me pasë shumë fjalë, fjalë të mëdha, kanë me m’thurë elozhe

e kanë me thanë se vërtet kam qenë nji artist i madh;

për kët gjà ky vend asht i mrekullueshëm,

pse për m’u ba i famshëm,

duhet ma parë me vdekë…”

Related Images:

More articles

1 Koment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.