Nyjet-Arkivit për » Italia «

Antonio De Kurtis (1888-1967) Italia dhe Fama

“Funerali im ka me qenë tejet i bukur, ka me pasë shumë fjalë, fjalë të mëdha, kanë me m’thurë elozhe e kanë me thanë se vërtet kam qenë nji artist Lexo Me Teper.

Sikur të mos kish qenë 7 prilli?! Eugjen Merlika (2010)

Sikur të mos kish qenë 7 prilli?! Eugjen Merlika (2010) Italia nuk i ka kërkuar kurrë falje Shqipërisë për pushtimin. E as ka treguar përballë shqiptarëve një vrasje ndërgjegjeje për agresionin Lexo Me Teper.

Handan Hoxha: Ku unë luaja tenis në ‘42-shin

Handan Hoxha: Ku unë luaja tenis në ‘42-shin nga Eljona Ballhysa (Koha Jonë) Ajo kujton se ka qënë shumë e vogël për të fiksuar moshën se kur ka luajtur për herë të Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook