back to top
22.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Universiteti "Luigj Gurakuqi"

Profesori që jetën ia kushtoi shqipes – Gjashtë vjet pa Mësuesin e Popullit, Kolec Topalli! – nga Bledi Filipi

Profesori që jetën ia kushtoi shqipes Gjashtë vjet pa Mësuesin e Popullit, Kolec Topalli! nga Bledi Filipi “Vepra që profesor Kolec Topalli ka lënë pas  ka rëndësi në...

Njerëz si Mentor Quku i vyejnë atdheut… nga Valbona Quku Lisha

Njerëz si Mentor Quku i vyejnë atdheut... Mentor Quku (20 Janar 1939 - 31 Maj 2014) nga Valbona Quku Lisha Mentor Quku njihet si mjedolog i shquem,...

Robert Elsie – i sakti, i urti, punëtori i madh dhe miku i dashur i shqiptarëve – nga Thanas L. Gjika

Robert Elsie - i sakti, i urti, punëtori i madh dhe miku i dashur i shqiptarëve nga Thanas L. Gjika Më 29 qershor 2020, mbushen 70...

Fëshfërimë hapash mbi shtroje… Cikël poetik nga Rozafa Shpuza

Kur vihesh per kundruall Rozafa Shpuzës, ndjehesh si përballë nji Ypsiloni: S'di nga me marrë: kah poezia apo kah fotografia e saj...! Kur futesh në...

Cikël poetik nga Melita Vjerdha

Melita Vjerdha - Përballe nji prove të vështirë Merita Vjerdha i përket gjeneratës së postdiktaturës, pra atij brezi të që nuk e jetoi dhe as...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.