back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tregim

Mysafiri i Mbrëmjeve – tregim nga Agim Xh. Dëshnica

Mysafiri i Mbrëmjeve  tregim nga Agim Xh. Dëshnica Në një fshat mbi Kuç, pas Qafës së Gomares, jetonte me njerëzit e vet, Hamza Hodo. Megjithëse ishte...

Një natë me hënë, një natë pa hënë – Tregim nga Ervin Nezha

Një natë me hënë, një natë pa hënë nga Ervin Nezha Imagjinoni një makinë të vjetër e cila ngjitet në një kodër të veshur nga shkurret...

Rreth shtëpisë tonë sillen hajdutë – tregim nga Ramiz Gjini

Rreth shtëpisë tonë sillen hajdutë tregim nga Ramiz Gjini Kabil Bokali, u kthye nga qyteti dhe hyri në katund andej nga ora dhjetë e darkës. Qe vjeshtë...

Tri ftestat – tregim nga Ervin Nezha

Tri ftestat tregim nga Ervin Nezha Për Ditën Botërore të Librit këtë herë, pata marrë tre ftesa. E para qe nga Insituti i Bujqësisë së Rrethit,...

Çilsat e Laurës… – tregim nga Jozef Radi

Çilsat e Laurës... tregim nga Jozef Radi Laura, jo ajo e Petrarkës, nji mikja eme e stimueme, m'lajmoi me nji nuancë trishtimi n'ajrì, se i kishin...

“Zonja” misterioze tregim – nga Ervina Toptani

Një tregim i endur me fillin e padukshëm të ndjesive të thella dhe shpirtin intrigues e felin të një gruaje; një butësi rrëfimi thuajse ledhatare që...

Dashuni – tregim nga Guy de Maupassant – Përktheu Anton Çetta

Dashuni  tregim nga Guy de Maupassant (Tri faqe nga libri i nji gjahtari) Pak përpara lexova në rubrikën e ngjarjeve të ndryshme të nji fletorje nji dramë...

Sako – tregim nga Gëzim Zilja

Ndërsa e lexoja kët tregim, ku Gëzim Zilja me ironi të thukët ka gdhendur një personazh, qeshja aq shumë sa në fund më zu...

Kur dita ishte natë… nga Muçi Xhepa

Kur dita ishte natë... nga Muçi Xhepa Mëngjes janari. Errësirë. Ora e tryezës, një orë kineze me zile të madhe, zgjon tërë familjen. Tingëllima e saj...

Arratisja drejt lirisë… – ngjarje e vërtetë nga Agim Xh. Dëshnica

Arratisja drejt lirisë... ngjarje e vërtetë nga Agim Xh. Dëshnica Ngjyrimet e vjeshtës shtriheshin në ultësira, ashtu si mjegullat e largëta zbardhnin përgjatë kreshtash e në maja malesh. Ishin kohë...

Biro, m’asht lëshu trupi! – tregim nga Agron Gashi

Biro, m'asht lëshu trupi! - tregim nga Agron Gashi Nana mbushi 75 vjeç! Më poshtë po e ripostoj një fragment proze, sepse e du më shumë. *** Nana zgjohej para...

Shoqja ime – tregim nga Luli Veli

Shoqja ime tregim nga Luli Veli Sytë e saj të kaltër si deti, si qielli, si fëmijëria. Çdo ditë ecnim dorë për dore rrugës së...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.