back to top
32.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tomorr Dine

Grimca rrëfimesh mbi Mark Temalin dhe vdekjen e tij – nga Pervizi – Radi – Mirakaj

Grimca rrëfimesh mbi Mark Temalin dhe vdekjen e tij nga - Pervizi - Radi - Mirakaj Emni i Mark Temali për shumkend s’thotë asgja të...

Paralele të kundërta – (Jepi Çezarit ç’i takon Çezarit ) nga Agim Shehu

Paralele të kundërta - (Jepi Çezarit ç'i takon Çezarit ) nga Agim Shehu Më ra në dorë libri “Rrëfim për Dinejt e Dibrës”, i shkrimtarit dhe...

Dossier: Kampi i Kuçit të Kurveleshit (i 100 Intelektualëve)

Kampi Kuçit të Kurveleshit ose Kampi i 100 intelektualëve... dossier nga Jozef Radi Prej kohësh në Arkivin e Familjes Radi “fle” nji dokument i sjellë në...

Shpirt i një nëne… rrëfim nga Adriana Dine

Shpirt i një nëne... rrëfim nga Adriana Dine Për Sulltana Dine (Kaziu) Kur nisa t'i hedh në letër disa kujtime të jetës sime, mendova që shkrimin...

Intervistë me intelektualin Lek Pervizi – Kozeta Zylo

Intervistë me intelektualin erudit Lek Pervizi Këze (Kozeta) Zylo (Albalife) Lek Pervizi, ose libri i kujtesës sonë kolektive...  nga Jozef Radi Kjo që ju paraqesim asht...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.