Nyjet-Arkivit për » Shkodër «

Andrra pesëqinvjeçare nga Lazër Radi (1937)

Andrra pesëqinvjeçare nga Lazër Radi (1937) Asht anakronizëm – thonë disa – me frekuentue çfaqje të ndryshme në kohnat e sotshme të turbullta e të mbushuna me përpjekje të mëdha për Lexo Me Teper.

Të persekutuemit politik a kanë pasqyrë…? Fritz Radovani

Të persekutuemit politik a kanë pasqyrë…? Fritz Radovani Ata që provuen plumbin dhe hunin… pjesa ma e madhe u “harruen” ose ikën me kohën… Ka shumë nga ata që me dashje Lexo Me Teper.

Lazër Radi! Gjëmë… Genocidi i Poezisë shqipe G.Hajdari

    Lazër Radi! nga libri Gjëmë… Genocidi i Poezisë shqipe… nga Gëzim Hajdari (fragment) E kam parë Lazër Radin kur e demaskuan publikisht. Ka ndodhur në vitin 1982, në kinoteatrin e Savrës, në prani Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook