back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pushkatimi

Takimi me prokurorin dhe gjyqtarin komunist për xhaxhanё tim të pushkatuar – nga Nikolin Kurti

Takimi me prokurorin dhe gjyqtarin komunist për xhaxhanё tim të pushkatuar Dom Shtjefen Kurti nga Nikolin Kurti Nipi i Dom Shtjefën Kurtit, Nikolin Kurti: Prokurori Hajredin...

Si ma pushkatuan vëllanë në kohë të diktaturës komuniste – bisedë me Edmond Halilin

Si ma pushkatuan vëllanë në kohë të diktaturës komuniste. bisedë me Edmond Halilin aktor i Teatrit “Migjeni” Ka qeshur dhe ka bërë humor edhe kur i...

Akt – Ekspertimet (Letrare) – dhe loja komuniste me vrasësit e martirëve

Lojë komuniste me vrasësit e martirëve Tashmë shqiptarët e dinë se kush janë Vilson Blloshmi dhe Genc Leka dhe si u ekzekutuan mizorisht nga diktatura. Por dinë edhe...

Poezia para pushkatimit – Frederico Garcia Lorcas

Poezia para pushkatimit në nderim të Frederico Garcia Lorcas Poeti i Famshëm spanjoll, Frederiko Garsia Lorca recitoi këtë pjesë finale të nji poezie të tij përpara togës së pushkatimit që...

Ulkonja dhe bijtë e vet… Zef Pllumi (Rrno vetëm për me tregue 3)

Ulkonja dhe bijtë e vet... Zef Pllumi: Rrno vetëm për me tregue (pjesë të zgjedhuna 3)   Shoh se Paulinin po e zbrisnin shkallve. Ai trup...

Kushtim Xhelal Koprenckës së pushkatuar… Avni Delvina

Kushtim Xhelal Koprenckës së pushkatuar... nga Avni Delvina Në grafikë është paraqitur një portret i Xhelal Koprenckës... cigaret e tij.... dhe në pjesën e lartme,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.