back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Papa Gjon Pali i Dyte

Mrì Dedja e Merrnaçajve – Nana e Nik Marash Merrnaçaj – nga Pertefe Leka

Mrì Dedja e Merrnaçajve - Nana e Nik Marash Merrnaçaj, Dëshmori i Parë i Mërgatës Shqiptare në luftë kundra komunizmit nga Pertefe Leka 20 Janar...

28 vjet më parë, me 28 nantor 1994… – nga Saimir Z. Kadiu

28 vjet më parë, me 28 nantor 1994... nga Saimir Z. Kadiu Me 26 nëntor 1994, në sallën “Paolo IV”, kryesuar nga Papa Gjon Pali i...

Prof. Sami Repishti, Misionar i Paqës, Kontribues në Fushën e Sociologjisë dhe Psikologjisë sociale – nga Pertefe Leka – Me rastin e 97-Vjetorit te...

Prof. Sami Repishti, Misionar i Paqës, Kontribues në Fushën e Sociologjisë dhe Psikologjisë sociale nga Pertefe Leka Me rastin e 97-Vjetorit te Lindjes, 6 Prill 1925 30...

30 vjet Marrëdhënie diplomatike midis Shqipërisë e Vatikanit – nga Saimir Z. Kadiu

30 vjet Marrëdhënie diplomatike midis Shqipërisë e Vatikanit nga Saimir Z. Kadiu Duke përkujtuar 30 vjetorin e Marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Vatikanit… dhe një...

Marash Mërnaçaj i Kelmendit – nga Zef Naçaj marrë nga libri “Forca e Kelmendit”

Marash Mërnaçaj i Kelmendit nga Zef Naçaj marrë nga libri “Forca e Kelmendit” Nga bisedat me Marashin, kanë ardhë e janë sistemue, fjalë pas fjale, shumica e...

Albanologu që la pas këtë monument gjuhësie…* Shërbimi i Radio Vatikanit

Albanologu që la pas këtë monument gjuhësie...* Shërbimi i Radio Vatikanit U varros sot, në Shkodër, akademiku Kolec Topalli U varros sot, në varrezën e Rrëmajit,...

Nji tjetër Puthje e Shenjtë, për Tokën Arbnore… Jozef Radi

Nji tjetër Puthje e Shenjtë, për Tokën Arbnore... refleksion nga Jozef Radi Mbi vizitën e Papa Françeskut të Parë, me 21 shtator 2014 Në ma pak se...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.