back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Odisea Elitis

Në të gdhirë të dy Nëntorit Odisea Elitis

 Në të gdhirë të dy Nëntorit poezi nga Odisea Elitis Në të gdhirë të dy Nëntorit si të shkelja për së pari dheun e një ishulli dola ta...

Odisea Elitis (Fragment nga Orioni)

Odisea Elitis (Fragment nga Orioni) -V- U larguen sytë... po shpirtrat tanë i vazhduen diku në qiell takimet e tyne, iu ndriste ai çast'i kthjellët ai vezullim drithërues pasqyrë besnike...

Në magjinë e festivalit në Mantova Dionis Qirzidhi (2006)

Në magjinë e festivalit në Mantova... nga Dionis Qirzidhi Përshëndetje për mikun tim  të mirë Dionisin... Ky shkrim i gjatë por mjaft i ndjerë dhe i pasur...

Odisea Elitis – Dhimbje

"...Me pikat e para të shiut u vra edhe vera...!"

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.