back to top
25.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Murat Basha

Krenari! – nga Murat Basha

Krenari! nga Murat Basha Kjo foto është realizuar në Shëngjergj, në vitin 1944. Nga e majta në të djathtë janë, Murat Basha me cigare - shef i...

Si e njof unë Agustin Kolën – nga Murat Basha

Si e njof unë Agustin Kolën nga Murat Basha Deri në 22 Prill të vitit 1982, takoheshim në drekë te mensa e klubit Tironës, ku...

Kryeprokurori alias Kryekrimineli Qemal Lame si vrases… dhe si shenjtor – Murat Basha & Bedri Blloshmi

Kur shof këtë fytyrë krimineli të pështirë, më kujtohet im atë në vitet '79-'82, kur më thoshte: “Shpejt do vijë një kohë, që do të...

Gani Luzi, 37 vite më parë! – nga Murat Basha

Gani Luzi, 37 vite më parë! nga Murat Basha Ishte si sot 15 Gusht, po i vitit 1984. U ktheva nga plazhi, dhe rrugës për në...

Humor i vërtetë nga Koha e Diktaturës – Anthony Perdoda, Murat Basha, Bujar Llapaj, Arben Meshi e Astrit Cani

Humor i vërtetë nga Koha e Diktaturës Anthony Perdoda, Murat Basha, Bujar Llapaj, Arben Meshi e Astrit Cani “Dikur këta i quanim hafije” nga Anthony Perdoda Asokohe...

Liri Belishova (14 tetor 1926 – 23 Prill 2018) – Opinione dhe trajtime

Liri Belishova (14 tetor 1926 - 23 Prill 2018) një ndër drejtueset e para të Partisë së Punës së Shqipërisë Opinione dhe trajtime Liri Belishova vdiq...

I pamposhturi quhej Pirro! – nga Murat Basha

I pamposhturi quhej Pirro! nga Murat Basha Këta burra, egsistenca e tyre athere dhe shëmbulli moral përbëjnë nderin dhe lavdinë kombëtare. Po të mos ishin ata...

Murat Basha (1900-1945): “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe…” – nga Astrit Kola

Murat Basha (1900-1945) “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe...” Shkrim i përgatitur nga Astrit Kola Më vjen keq që nuk i kam fotot...

Hakmarrja Politike! Shkaku i vërtetë…! Murat Akil Basha

Hakmarrja Politike! Shkaku i vërtetë...! Murat Akil Basha Të dashur miq. Filloi... Mbas statusit të vendit kandidat, rifillon sëpata në administratë. Sapo mbarova ballafaqimin me drejtuesit e...

Mirupafshim Heroi im! Murat Akil Basha

Mirupafshim Heroi im! nga Murat Akil Basha Ti ishte heroi im... Kam njohur pak njerez të dashur si ti, që kishin guxuar gjithmonë të ëndërronin... Kam...

Hataja… Murat Basha (panorama)

Hataja... Murat Basha (panorama) Jetojmë në kohë krizash. Ato tashmë janë shumëdimensionale: ekonomike, politike, kulturore, identitare, ideore… E majta në Shqipëri vazhdon të jetë kompetitive...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.