back to top
29.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lush Gjergji

Dom Ndue Gjergji – 50 vite në përkushtim të kishës dhe komunitetit shqiptar – nga Merita Bajraktari

Dom Ndue Gjergji Dom Ndue Gjergji - 50 vite në përkushtim të kishës dhe komunitetit shqiptar nga Merita Bajraktari - Washington DC Me Dom Nduen jam takuar...

150 vjet në shërbim të Zotit dhe Kombit – nga Frank Shkreli

150 vjet në shërbim të Zotit dhe Kombit - nga Frank Shkreli - Nju Jork Urim për Dom Ndue Gjergjin, për Dom Aleksandër Kolën dhe Dom Lush...

Një takim i përzemërt në Nju Jork me Ipeshkvin e Kosovës, Imzot Dod Gjergji nga Frank Shkreli

Një takim i përzemërt në Nju Jork me Ipeshkvin e Kosovës, Imzot Dod Gjergji nga Frank Shkreli Ishte një kënaqësi e veçant takimi para disa...

Shën Jeronimi nga Iliria antike dhe çfarë ka të bëjë emri i tij me Organizatën e Kombeve të Bashkuara – nga Frank Shkreli

Shën Jeronimi nga Iliria antike dhe çfarë ka të bëjë emri i tij me Organizatën e Kombeve të Bashkuara nga Frank Shkreli “Parce mihi, domine, quia...

Nënë Tereza në Amerikë Aktivitete kushtuar Shenjtëreshës shqiptare – nga Frank Shkreli

Nënë Tereza në Amerikë Aktivitete kushtuar Shenjtëreshës shqiptare nga Frank Shkreli Ky vit shënon 25-vjetorin e kalimit në amshim të Nënë Terezës (5 Shtator, 1997) në moshën...

“I hold tha albania people in my heart” Conversation with Mather Teresa – nga Visar Zhiti

Në Detroit, Miçigan, në qendrën kulturore “Nënë Tereza” pranë kishës katolike shqiptare “Our Lady of Albania”, u përurua libri në anglisht “I hold the Albanian people...

Prishtina dhe Shkupi nderojnë Shën Nënë Terezën në ditëlindjen e saj dhe në 5-Vjetorin e Shënjtërimit – nga Frank Shkreli

Prishtina dhe Shkupi nderojnë Shën Nënë Terezën në  ditëlindjen e saj dhe në 5-Vjetorin e Shënjtërimit  nga Frank Shkreli  Dioqeza Prizren-Prishtinë e Kishës Katolike Shqiptare në Kosovë...

Ka apo jo shkrimtarë kishtarë dhe letërsi kishtare? – nga Isak Ahmeti

Ka apo jo shkrimtarë kishtarë dhe letërsi kishtare? nga Isak Ahmeti Me rastin e 1600 vjetorit të kalimit në amshim të Shën Jeronimit   1.Në vitet e...

Vepra më e re me poezi “Dritë e Përjetësuar” – me autor Isak Ahmetin

Vepra më e re me poezi “Dritë e Përjetësuar” me autor Isak Ahmetin Sapo ka dalë nga shtypi vepra më e re me poezi, me volumin...

Ernest Koliqi shkrimtar, poet, arsimtar dhe përkthyes – nga Don Lush Gjergji

Ernest Koliqi shkrimtar, poet, arsimtar dhe përkthyes nga Don Lush Gjergji “As zemra s'duhet të punojë vetëm për mua, por për të mirën e popullit tim...

Anton Çetta, Studiues i Folklorit – nga Prend Buzhala (Ose: mbi ideologjinë e mohimit)

Anton Çetta - Studiues i Folklorit (Ose: mbi ideologjinë e mohimit) nga Prend Buzhala -Mbi figurën shumëpërmasore të Anton Çettës, në vëllimin "Anton Çetta figurë poliedrike...

Shenjtëreshë për dashuri – Nëna Tereze (1910-1997) nga Don Lush Gjergji

Shenjtëreshë për dashuri - Nëna Tereze (1910-1997) nga Don Lush Gjergji 38 vjetori i Çmimit Nobel për Paqe; 20 vjetori i vdekjes; 1 vjetori i shenjtërimit;...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.