back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Luan Merdani

Koço Dinella – Tomashevski i portës shqiptare… nga Adriatik Riza Dosti

Koço Dinella - Tomashevski i portës shqiptare... nga Adriatik Riza Dosti Pjesë nga krenaritë e sportit shqiptar Më së fundi, falë përkujdesjes së mikut tim të...

Mall për Korçën… që s’është më – fotohistori dhe informacion

Mall për Korçën... që s'është më - fotohistori dhe informacion Korça e muzikës - “Mandolinata" - 1908!
 Në dhjetvjeçarin e parë të shek. XX-të, Korça sipas...

“Diktaturë ma e rrezikshme, asht ajo që serviret nën maskën e demokracisë…” Padër Meshkalla

Në gjurma të nji vepre të humbur të At Meshkallës nga Jozef Radi Para disa ditësh te muri i mikut tim Luan Merdani, po lexoja nji...

Një foto në Teqenë e Turanit (Korçë) – Luan Merdani

Një foto në Teqenë e Turanit (Korçë) dhe dy shënime nga Luan Merdani e Pëllumb Tuxhari Luan Merdani shkruan: Kjo është vërtet një foto mjaft interesante. Para...

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë…

Letër prej nji mikut tim, që vlen ta lexojnë edhe të tjerë... I nderuar Jozef, uroj të jeni mirë. Përfitoj nga rasti dhe dua ta ndaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.