back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kuçi i Kurveleshit

“Katër familje në një dhomë, kur flenë s’shtrijnë dot as këmbët…” Një dokument… dhe një e vërtetë…!

Një dokument... dhe një e vërtetë...! Historia e Evgjen Merlikës me Lazër Radin në Gradishtë Ndërsa po e lexoja një dokument të Ministrisë së Brendëshme të...

Nji burrë nuk qan humbjen e nji grueje qan humbjen e nji shoqeje të jetës… – rrëfim i Lazër Radit

Nji burrë nuk qan humbjen e nji grueje qan humbjen e nji shoqeje të jetës… rrëfim i Lazër Radit, pak muej para largimit nga jeta Tim atë...

Si u krijuan dhe si funksionuan kampet e internimit në diktaturën komuniste në Shqipëri – nga Lek Pervizi

Si u krijuan dhe si funksionuan kampet e internimit në diktaturën komuniste në Shqipëri nga Lek Pervizi I dashun Nini, E di që merresh shumë me...

Nji grue, nji nanë i drejtohet diktatorit në emën të humanizmit…

Nji grue, nji nanë i drejtohet diktatorit në emën të humanizmit. refleksion nga Jozef Radi Ditën që kishte mbushë 33 vjeçe, Viktori Radi i drejtohet Enver...

Krijimtari të panjohura burgjesh e kampesh – Gdhendjet e Lek Pervizit dhe – Vargjet e Guljelm Dedës

Krijimtari të panjohura burgjesh e kampesh Gdhendjet e Lek Pervizit dhe Vargjet e Guljelm Dedës Dy vjersha të Prof. Guljelm Dedës, kushtuar skulpturave të Lek Pervizit  të...

Dossier: Kampi i Kuçit të Kurveleshit (i 100 Intelektualëve)

Kampi Kuçit të Kurveleshit ose Kampi i 100 intelektualëve... dossier nga Jozef Radi Prej kohësh në Arkivin e Familjes Radi “fle” nji dokument i sjellë në...

Kanga e dhimbjes së nji nane… nga Jozef Radi

Kanga e dhimbjes së nji nane... nga Jozef Radi Ky shkrim i kahershëm, mund të lexohej me ose pa kët shënim… Ka ma shumë se gjashtë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.