back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Krimet e Komunizmit

Dy pyetje dhe një thirrje për Parlamentin e ri në Tiranë po edhe për diplomatët perëndimorë atje – nga Frank Shkreli

Dy pyetje dhe një thirrje për Parlamentin e ri në Tiranë po edhe për diplomatët perëndimorë atje nga Frank Shkreli Kur do të dënohen, zyrtarisht, krimet...

Krimet e komunizmit filluan gjatë luftës e u ligjëruan me Gjyqin Special nga Thanas L. Gjika

Krimet e komunizmit filluan gjatë luftës dhe u ligjëruan me Gjyqin Special nga Thanas L. Gjika (Me rastin e 75-vjetorit të Gjyqit Special mars-prill 1945)...

Europa po pёrgadit Gjyqin e Nurembergut kundёr Krimeve tё Komunizmit! – nga Aleks Martin Kapllaj

Europa po pёrgadit Gjyqin e Nurembergut kundёr Krimeve tё Komunizmit! nga Aleks Martin Kapllaj Me 19 shtator tё 2019, pak muaj mё parё, Parlamenti Europian miratoi...

Krimet e komunizmit dhe pse Lushnja ishte qytet i veçantë – nga Gazmend Kapllani

Krimet e komunizmit dhe pse Lushnja ishte qytet i veçantë nga Gazmend Kapllani Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit 1944 -1991, ka...

11 tezat e Çelo Hoxhës për Luftën e Dytë Botërore në Shqipëri: Nuk kishte rezistencë, ishte luftë civile – (Lista me personat përgjegjës për...

11 tezat e Çelo Hoxhës për Luftën e Dytë Botërore në Shqipëri: Nuk kishte rezistencë, ishte luftë civile (Lista me personat përgjegjës për krimet) "Nuk...

Mohuesit e krimeve të komunizmit janë mohues të historisë – nga Ardian Ndreca

Mohuesit e krimeve të komunizmit janë mohues të historisë nga Ardian Ndreca Tash s'fundit po flitet për kampin e përqendrimit të Tepelenës, edhe publiku i gjanë...

Dëshmitë e xhelatëve: Si e vramë me tortura çnjerzore Teme Sejkon

Dëshmitë e xhelatëve: Si e vramë me tortura çnjerzore Teme Sejkon Çfarë mund të ketë ndodhur në jetën e këtyre njerëzve që në “emër të...

Rumania dërgon në gjyq ish shefin e internimeve komuniste

Rumania dërgon në gjyq ish shefin e internimeve komuniste Ion Ficioru, ish komandant i një kampi internimi, rumuni i dytë që përballet me akuza për...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.