back to top
34.5 C
Tirana
E enjte, 20 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Katovica

Shqipëria e zgjidhi biologjikisht përballjen me diktaturën nga Lindita Arapi

Shqipëria e zgjidhi biologjikisht përballjen me diktaturën nga Lindita Arapi Hapja e dosjeve në Shqipëri - gënjeshtër 26 vjeҫare: Vërtet parlamenti miratoi emrat e anëtarëve të autoritetit...

Krejt Kleri Shqiptar u masakrua nga Diktatura… Opinione dhe shkrime

Krejt Kleri Shqiptar u masakrua nga Diktatura... Opinione dhe shkrime Me datë 5 nëntor 2016, në TV 2000, (television vatikanist) u fol gjerë e gjatë, për...

2 prill 1991 – 2 prill 2016 – 25 vitet e nji krimi të pandëshkuar – Opinione

2 prill 1991 - 2 prill 2016 25 vitet e nji krimi të pandëshkuar Opinione nga Urim Gjata, Gjergj Jozef Kola, Arben Qevjani, Luvigj Sterbyci, Cezar...

Duhet ta falenderojmë z-njën Nexhmie Hoxha për kushtrimin haxhiqamilist nga Thanas L. Gjika

Duhet ta falenderojmë z-njën Nexhmie Hoxha për kushtrimin haxhiqamilist nga Thanas L. Gjika Në këto ditë të ftohta të shkurtit 2016, z-nja Nexhmie Hoxha, e veja e...

Shkrimet intelektuale që “sollën demokracinë” Jozef Radi

Shkrimet e intelektualëve që “sollën demokracinë” Jozef Radi Jemi në fundvjeshtë të vitit 1989... Në atmosferë ndjehet se komunizmi i ka ditët e numruara. Është krejt...

Grid Rroji dhe Servet Pëllumbi përballë me Katovicën

Grid Rroji dhe Servet Pëllumbi përballë me Katovicën Katovica, (e Ramiz Alisë) e publikuar para do kohësh në sit... pati nji “boom” lexuesish dhe pëlqyesish......

Fjala e Ramiz Alisë ose e ashtuquajtura Katovica

“Ky është diskutimi i famshëm i Ramiz Alisë, i mbështetur mbi direktivën po aq të famshme të Katovicës, ku u përcaktua falimentimi i sistemit...

Pse u defaktorizuen të përndjekunit politikë… Jozef Radi

 Pse u defaktorizuen të përndjekunit politikë... Refleksion nga Jozef Radi... Ka kalue kohë e mjaftë me analizue qetsisht mjaft prej problemeve të vështira të epokës postdiktaturë, kjo vlen...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.