back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kasem Trebeshina

Kulti i rrëzuem i anmikut… Jozef Radi (Ars 2004)

Kulti i rrëzuem i anmikut... Jozef Radi (Ars 2004) Takimi dhe njohja me Robert Elsie-në N'ato fillime t'çorodituna të viteve nantdhjetë, Robert Elsie, s'qe nji personazh...

Vepra e botuar e Kasem Trebeshines

 Vepra e botuar e Kasem Trebeshines Vepra të botuara mbas vitit 1991 1 - Stina e stinëve, Shkup 1991 (Stina e stinëve, Odin Montvalsen, Fshati mbi...

Biblioteka e heshtur e Kasem Trebeshinës… Jozef Radi

Biblioteka e heshtur e Kasem Trebeshinës... nga Jozef Radi Për Kasem Trebeshinën, kisha dëgjuar të flitesh qysh herët... Xhaxhoja (Spiro Gjoka) n'ato orë pafund mbasditesh...

Trebeshina: E di ku do vete dhe atje do të vete patjetër…!

Kasëm Trebeshina: “Unë e di ku do vete dhe atje do të vete patjetër...” esse nga Jozef Radi (Arbëria 10, 1993) Ka nji emër të thjeshtë dhe...

Arberia 10 Janar-Mars 1993

Arbëria, 10 (janar - prill) 1993 "Mëmëdheu është gjuha që më mësoi mëma..." Themelues Vinçenc Golleti Baffa Wielandstr. 23 D69120 Heidelberg Kryeredaktor: Jozef Radi (Rr. "Reshit Çollaku" 118) Redaktore:...

Jozef Radi: Shqipnia – 100 vjet shtet dhimbjesh

Shqipnia - 100 vjet shtet dhimbjesh nga Jozef Radi Tashma pritet pritet prej gjithkujt Festa e Madhe e 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar. Nji festë, e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.