back to top
23.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Jozef Radi

Ata, veç sa e fshikin jetën tonë… nga Jozef Radi

Ata, veç sa fshikin  jetën tonë... nga Jozef Radi Në kujtim të Vehip Hoxhës Ka njerëz që veç sa e fshikin jetën tonë... e brenda...

Ikja e Hanës së Plotë nga Jozef Radi

Ikja e Hanës së Plotë... nga Jozef Radi Simfoni për nji nënë: Hane Sinën... po jo vetëm për atë! Dy ditë më parë (22 dhjetor 2012), mbylli...

Nji urim i beftë për Rita Orën Jozef Radi

 Nji urim i beftë për Rita Orën nga  Jozef  Radi Emni Rita Ora, prej kohësh e rreh veshin tim, po siç ndodh random me gjithë ata...

Jozef Radi: Shqipnia – 100 vjet shtet dhimbjesh

Shqipnia - 100 vjet shtet dhimbjesh nga Jozef Radi Tashma pritet pritet prej gjithkujt Festa e Madhe e 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar. Nji festë, e...

Nji Nanë… Njimijë Nana e Njiqind vitet e Shtetit Shqiptar

Nji Nanë... Njimijë Nana Shqiptare dhe Njiqind vitet e Shtetit Shqiptar... nga Jozef Radi (Nji Kangë që duhej ta këndonim të gjithë bashkë) Shteti shqiptar ka hy...

M’fal Lizë! nga Jozef Radi (2011)

 M'fal Lizë! nga Jozef Radi (2011) Lajmin e humbjes së artistes Liza Vorfi, e mora vesh mbramjen e 30 janarit 2011 Të kujtojmë gjiganden, të madhnishmen Liza Vorfi...

Urim miqsor për gjithë miqtë e mi për 2011! Jozef Radi

Urim miqsor për gjithë miqtë e mi për 2011! Jozef Radi, me 31 dhjetor 2010 Sonte në mesnatë mbyllim nji kapitull... dhe hapim nji...

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut… – nga Jozef Radi

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut... nga Jozef Radi Në Durrës perkujtohen dy martirë të demokracisë Në teatrin “Aleksandër Moisiu” u kujtuan shëmbëlltyrat e Atë Vinçenc Prennushit...

Muret e muzgut Poezi nga Lazër dhe Jozef Radi

Muret e muzgut Poezi nga Lazër dhe Jozef Radi Botuar nga shtëpia botuese “Lilo” me kopertinë të Eleni Laperit. Redaktore Sevim Arbana, Tiranë 1993, 1000...

Bёjeni njeriun Zot… nga Leon Ardi – Prill 1991

Bёjeni njeriun Zot... nga Leon Ardi* - Prill 1991 Po ju lutem unё, njeriu i vogël, njeriu i ardhur nga humnera: -Bёjeni njeriun Zot! Hiqini diçka madhёshtisё suaj tё rreme,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.