Nyjet-Arkivit për » Humor «

Humor i vërtetë nga Koha e Diktaturës – Anthony Perdoda, Murat Basha, Bujar Llapaj, Arben Meshi e Astrit Cani

Humor i vërtetë nga Koha e Diktaturës Anthony Perdoda, Murat Basha, Bujar Llapaj, Arben Meshi e Astrit Cani “Dikur këta i quanim hafije” nga Anthony Perdoda Asokohe X-it i kishin vënë nga pas Lexo Me Teper.

Anekdota të përzgjedhuna – nga Anton Çetta

Anekdota të përzgjedhuna nga Anton Çetta Mbushni fishekë Ishin tre vllazën, të cilët e kishin menden vetëm në trimni. Për çdo mbramje bâshin pleqni se kê kanë anmik të cilin duhej me Lexo Me Teper.

Të jesh i djathtë & të jesh i majtë – Si e bëjnë dallimin të huajt

Të jesh i djathtë & të jesh i majtë Si e bëjnë dallimin të huajt -Kur një i djathtë nuk është gjahtar dhe nuk i pëlqen armët, ai nuk del Lexo Me Teper.

O ç’ditë të bukura që ishin ato! nga Vedat Kokona

O ç’ditë të bukura që ishin ato! nga Vedat Kokona …Dhe atëherë më mbërthen një melankoli që as vetë s’e di si ta shpjegoj.   Ajo ndjenjë shkrehjeje dhe këputmënie që më Lexo Me Teper.

Lym Darrasa… i përgjigjet popllit m’inbox

Lym Darrasa… i përgjigjet popllit m’inbox -U bo i kohë e gjatë që s’je dukë o Lym Darrasa, – m’shkrunte njoni ka ca ditë, – apo pret ene nja 20 muj Lexo Me Teper.

Letër e hershme dashnie…

Letër dashnie, qi nji ushtar tironc i ka shkrujtë gocës qi e kishte refuzu…  “Krejt letrat e dashnisë janë qesharake Ndryshe s’do t’ishin letra dashnie, po mos t’ishin qesharake…” Pessoa Kallnur 1935 Jom tuj nejtë te mullar’t Lexo Me Teper.

Lym Darrasa bohet gjallë!!!

Lym Darrasa bohet gjallë!!! Ho mer çuna, m’harrut e?! Hiku ne Lym Darrasa me qerët paski thonë…! Vallaj, drejt kini me thes, kom mbetë mas punve t’ronsishme, veç ime hoqa kallaren, Lexo Me Teper.

Statuti i atyne që lindin të lodhun… humor

  Statuti i atyne që lindin të lodhun… humor I.Njeriu lind i lodhun dhe jeton për me i gëzue pushimet… II.Dueje divanin njashtu si vedin… III.Dita asht me pushue… dhe nata asht me fjetë… IV.Nëse Lexo Me Teper.

Nand Radi me humoristin e kandshëm tironas Gëzim Petrela

Nand Radi rrefen ngjarje me humoristin e kandshëm tironas Gëzim Petrela… Gëzim Petrela, dikur kish qenë futbollist, dhe më vonë punonte si teknik biçikletash. Ai ishte nji burrë i bëshëm, me Lexo Me Teper.

“Metamorfoza e djallit…” humor nga Gjosho Vasija

“Metamorfoza e djallit…” poezi humoristike nga Gjosho Vasija “Shih pashë bukën kë po shoh…. posi xhanëm nuk po t’njoh? Kem pasë shpijat pranë e pranë, …t’kam njoftë babë e t’kam njoftë nanë. kemë luejtë bashkë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook