back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Historiografia

Historiografia vazhdon të jetë instrument në duar pushtësh – nga Ergys Mërtiri

Historiografia vazhdon të jetë instrument në duar pushtësh nga Ergys Mërtiri Oliver Schmitt vuri në dukje një realitet të hidhur mbi elitat akademike, kryesisht historianët,...

Pse 1 korriku është dita e vërtetë e futjes në Ambasada…

Pse 1 korriku 1990, është dita e vërtetë e futjes në Ambasada... Historiografia shqiptare në mënyrë sistematike ka dëshmuar deformimin dhe manipulimin e së vërtetës,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.