back to top
28.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Hanko Halla

Poeti është si gurrë i stërrallit – nga Gëzim Zilja

Poeti është si gurrë i stërrallit nga Gëzim Zilja “Poeti është si gurrë i stërrallit. Zjarri i tij nuk mbarohet kurrë. Poeti heq, rënkon, qesh, digjet...

Mosnjohja e Vetvetes nga Kapllan Resuli (botuar ARS – 30 Qershor 2002)

Mosnjohja e Vetvetes nga Kapllan Resuli (botuar ARS - 30 Qershor 2002) Është për të ardhur keq se emigrantët, megjithqë nuk kishin pas zverkut as thundrën...

Hakërrim… poezi nga Ali Asllani

http://youtu.be/w2Ta0TIc2Tk Reshat Arbana - Maskarenjte - Ali Asllani Hakërrim... poezi nga Ali Asllani Që nga Korça gjer te Shkodra, mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një...

E vërteta dhe dashuria në ngadhënjim Menita Ljarja

Nji njohje, nji paraqitje dhe nji shkrim... nga Jozef Radi Sot, po paraqes për t'parën herë shkrimet e nji vajze të re, pothuej të panjoftun... Para...

Tahir Kolgjini: Shqiptarët n’Jugosllavi dhe gjuha e unjisuar (Shejzat)

Takim me vizionarët... nga Jozef Radi Gjithnji i kam adhurue vizionarët... Janë Ata që jetojnë njiherësh kohën e tyne po edhe krejt kohnat që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.