Nyjet-Arkivit për » Hajrie Mulleti «

Kur të qenit qesharak, kërkon ta spostosh ndër tjerë, të pambrojtur! – nga Jozef Radi

Kur të qenit qesharak, kërkon ta spostosh ndër tjerë, të pambrojtur! nga Jozef Radi Rreth rivënies në skenë të komedisë “Prefekti” Rikthimi mbas thuajse 30 vitesh në skenë i komedisë “Prefekti” është dëshmia Lexo Me Teper.

Gjela Gjikola: Na vdiqën foshnjat! Kërkimi i eshtrave pas 55 vjetësh nga Fatbardha Saraçi (Mulleti)

Gjela Gjikola: Na vdiqën foshnjat! Kërkimi i eshtrave pas 55 vjetësh nga Fatbardha Saraçi (Mulleti) Një bisedë me të moshuarën znj. Gjela Gjikola e cila është në moshën 91-vjeçare. Të përshkruash një Lexo Me Teper.

Kush duhet t’i sjellë eshtrat e Qazim Mulletit n’atdhe?!

Kush duhet t’i  sjellë eshtrat e Qazim Mulletit në atdhe… nga Jozef Radi Qazim Mulleti ka qenë dhe mbetet nji figurë që e ka lënë gjurmën e veta në histori. Ashtu Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook