back to top
22.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gavril Dara

Një studim i munguar për kohërat dhe kohën që jetojmë – nga Thanas L. Gjika

Një studim i munguar për kohërat dhe kohën që jetojmë nga Thanas L. Gjika (Mbi studimin etnokulturor: “Toponimia e Gollobordës: Diskursi i Dygjuhësisë dhe Derivati i...

“Rrëfimi letrar përmes historisë” – nga Dorian Koçi – Nga “Ali Pashaida” e Haxhi Shehretit tek “Shkodra e Rrethueme” e Ndoc Nikaj (1913)

“Rrëfimi letrar përmes historisë” nga Dorian Koçi* Nga “Ali Pashaida” e Haxhi Shehretit tek “Shkodra e Rrethueme” e Ndoc Nikaj (1913) Ballkani është një trevë e...

Portretizimi i atdheut nga Silvana Leka (Poeteka)

Portretizimi i atdheut nga Silvana Leka (Poeteka 38) I.Fytyra detare e fshehur pas malit Në thellim të hulumtimit tonë lidhur me vendin që zë deti në...

Musine Kokalarin në Kosovë e solli Ibrahim Rugova

Musine Kokalarin në Kosovë e solli Ibrahim Rugova Përgatiti: Munish Hyseni Ibrahim Rugova ia ka zbuluar për herë të parë lexuesve kosovarë shkrimtaren e persekutuar shqiptare...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.