Nyjet-Arkivit për » Frank Shkreli «

Dr. Ibrahim Rugova – Presidenti i parë historik i Dardanisë (Në përvjetorin e lindjes) nga Frank Shkreli

Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë historik i Dardanisë (Në përvjetorin e lindjes) nga Frank Shkreli “Nuk kishte avokat më të mirë që të shpjegonte hallet e Kombit shqiptar dhe të drejtat e Lexo Me Teper.

Dokumenta të Agimit të Lirisë: “Memorandumi i shqiptarëvet që kanë dalur maleve” – nga Frank Shkreli

Frank Shkreli Dokumenta të Agimit të Lirisë: “Memorandumi i shqiptarëvet që kanë dalur maleve” në Ditën e Pavarësisë Kombëtare, 2023 nga Frank Shkreli Në numrin e revistës mujore kulturore “Leka”*, numri 4, prill, i viti Lexo Me Teper.

Fjalët e arta të Luigj Gurakuqit tepër aktuale, sidomos në këtë përvjetor të Pavarësisë së Shqipërisë – nga Frank Shkreli

Fjalët e arta të Luigj Gurakuqit tepër aktuale, sidomos në këtë përvjetor të Pavarësisë së Shqipërisë nga Frank Shkreli – Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë* Ndërsa po bëhen përgatitje dhe ndërkohë Lexo Me Teper.

A po përjashtohen arbëreshët nga i ashtuquajturi Samit i Tretë i Diasporës në Tiranë?! – nga Frank Shkreli

A po përjashtohen arbëreshët nga i ashtuquajturi Samit i Tretë i Diasporës në Tiranë?! nga Frank Shkreli “Nuk kemi kujt t’i ankohemi. Për marritë që kemi bërë, po bëjmë edhe do të bëjmë Lexo Me Teper.

3 Nëntori i vitit 1443, Dita kur Gjergj Kastrioti-Skenderbe u rikthye në atdhe – nga Frank Shkreli

3 Nëntori i vitit 1443, Dita kur Gjergj Kastrioti-Skenderbe u rikthye në atdhe nga Frank Shkreli Në çdo vend tjetër, nga çdo komb tjetër, kjo datë – ky përvjetor historik për Kombin Lexo Me Teper.

Kërkohet dënimi i “Krimit të Apologjisë” së Komunizmit në Shqipëri – nga Frank Shkreli

Kërkohet dënimi i “Krimit të Apologjisë” së Komunizmit në Shqipëri nga Frank Shkreli Në Asamblenë e Përgjithëshme të saj, Konferenca Ipeshkvnore e Shqipërisë, mbajtur javën e kaluar me 15 Nëntor, miratoi një Lexo Me Teper.

Dr. Elez Biberaj, Ikona e Gazetarisë dhe Fjalës së Lirë në Zërin e Amerikës del në pension – nga Frank Shkreli

Dr. Elez Biberaj, Ikona e Gazetarisë dhe Fjalës së Lirë në Zërin e Amerikës del në pension nga Frank Shkreli Po mbyllet një kapitull i artë në historinë e gazetarisë së Zërit Lexo Me Teper.

Tragjedia e Kripores së Ulqinit – nga Frank Shkreli

Tragjedia e Kripores së Ulqinit nga Frank Shkreli Të vizitosh Ulqinin në shtator të vitit 2023, është të përballesh me ankesa e zhgënjime nga vendasit – përballë gjendjes së rëndë ekonomike, mosinvestimeve Lexo Me Teper.

Lek Pervizi, ikonë e qëndresës anti-komuniste – nga Frank Shkreli

Lek Pervizi, ikonë e qëndresës anti-komuniste nga Frank Shkreli* Në kuadër të 30-Vjetorit të botimit të revistës, “Kuq e Zi” me botues Lek Pervizin – piktorin e kampeve të vdekjes të regjimit barbar të Lexo Me Teper.

110-vjet më parë lindi “Hylli i Dritës” – Një Yll që ndriçoi natën e errët 500-vjeçare të shqiptarëve – nga Frank Shkreli

  110-vjet më parë lindi “Hylli i Dritës” – Një Yll që ndriçoi natën e errët 500-vjeçare të shqiptarëve nga Frank Shkreli 110-vite më parë, me 1 tetor, 1913 është botuar numri Lexo Me Teper.

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin – nga Frank Shkreli

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin nga Frank Shkreli Sot u njoftua se shkoi në amshim At Arthur Liolin, Kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare në Amerikë Lexo Me Teper.

Pse jo, Republika e Dardanisë!?! – prej Frank Shkreli

Pse jo, Republika e Dardanisë!?! prej Frank Shkreli “Një zbulim që formëson historinë, një dedikim i fuqishëm nga Perandori Justinian është zbuluar në Lokalitetin Arkeologjik Ulpiana”. Kështu e ka cilësuar Ministri i Kulturës, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook