back to top
32.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fran Tinaj

Persekucioni i egër 45-vjeçar mbi Vermoshin nga regjimi komunist – nga Nikoll Pjetër Hysaj

Persekucioni i egër 45-vjeçar mbi Vermoshin nga regjimi komunist nga Nikoll Pjetër Hysaj - Michigan Jetoj prej 38 vjetësh në shtetin e Miçiganit në USA....

Nikollë Merrnaçaj në jetën time… – nga Jozef Radi

Nikollë Merrnaçaj në jetën time... nga Jozef Radi Nikollë Mërnaçin e kam njoftë si nji burrë të urtë, të shtruar dhe të mençëm. Nji malsor tipik...

Portreti me një sy! nga Dine Dine

Portreti me një sy! nga Dine Dine Është një rastësi e çuditshme që, sa herë na mungonin materiale në ndërtim, në fermë do të planifikoheshin...

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi… Jozef Radi

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi... nga Jozef Radi Fran Tinaj, ishte nji malsor i thjeshtë prej Vermoshi. N'rini të vet kishte krye detyrën e...

Shprehje popullore dhe aforizma gege… Jozef Radi

Shprehje popullore dhe aforizma gege... mblodhi Jozef Radi Pjesa ma e madhe e ktyne shprehjeve dhe aforizmave janë përdorë në familjen tonë... mbasi shpesh mbasdarkave...

Savra – Monamour! nga Jozef Radi (2012)

Savra - Monamour! nga Jozef Radi Të nderuem miqtë e mi, Prej sot dhe herë mbas here ka me vazhdue nji rubrikë shkrimesh nën...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.