back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fan S. Noli

Kohë dosjesh – nga Artan Kafexhiu

Kohë dosjesh nga Artan Kafexhiu Sigurisht, që mund të hamendësohet se Ruritania (Shqipëria), ka qenë vendi “par excellence” i dosjeve. Secili supozohej se kishte dosje, madje...

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin – nga Frank Shkreli

Ndërroi jetë kancelari i Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare, At Arthur Liolin nga Frank Shkreli Sot u njoftua se shkoi në amshim At Arthur Liolin, Kancelari i...

Kudo po vuajmë nga Udhëheqësia (lidershipi) – nga Asllan Bushati

Kudo po vuajmë nga Udhëheqësia (lidershipi) nga Asllan Bushati Në trojet tona ilirike, (në Gadishullin Ilirik) mendohet të jemi autoktonë për më shumë se pesëmijë vite....

Ku t’i nis e ku t’i sos, problemet në Vatër – nga Ramiz Mujaj

Ku t’i nis e ku t’i sos, problemet në Vatër nga Ramiz Mujaj Jam në Vatër që nga viti 1990. Kur hyra në Vatër për herë të...

Bibloteka e Vatrës u pastrue – tash mbetet vetëm me dëshmue se ku shkuen librat që flinin në dysheme…?! – Shkrime, shënime e opinione...

Në qershorin e sivjetëm, pata rast ta vizitoja bibliotekën e Vatrës, në kërkim të do materialeve që për mue ishin mjaft të nevojshme... Për...

Mjaft me rrugën e prapaskenave, moskomunikimit, përjashtimeve…! – akti i dorëheqjes nga Kryesia e Vatrës i Ervin Dines

Mjaft me rrugën e prapaskenave, moskomunikimit, përjashtimeve...!* akti i dorëheqjes nga Kryesia e Vatrës i Ervin Dines Të nderuar vatranë, Ditën e martën me 27 qershor 2023,...

Inkuizicioni mesjetar në mes të shekullit XX – nga Shaip Beqiri – Në Ditën e Lindjes së Shkrimtarit Kasëm Trebeshina

Inkuizicioni mesjetar në mes të shekullit XX nga Shaip Beqiri Në Ditën e Lindjes së Shkrimtarit Kasëm Trebeshina X. Kërkimi i udhës drejt shekullit XXI Kaptina X e...

Humanizmi, si bosht në të cilin vërtitet bota – Fjala e Jozef Radit në promovimin e veprave të Ermira Godo-s te “Vatra”

Humanizmi, si bosht në të cilin vërtitet bota - Fjala e Jozef Radit në promovimin e veprave të Ermira Godos - "Vatra", 27 maj...

Humanizmi dhe vlerat e tij nuk vdesin kurrë…! nga Jozef Radi

Humanizmi dhe vlerat e tij nuk vdesin kurrë...! nga Jozef Radi Fjala e mbajtur te Vatra mbi librat "Pertej Harrimit" dhe "William Shakespeare" Të nderuar miq, Së...

Gjithë energjitë tona në betejën e zgjedhjeve lokale – nga Milaim Nela

Gjithë energjitë tona në betejën e zgjedhjeve lokale nga Milaim Nela Sot isha i ftuar si folës në Panelin për Doktrinën e së Djathtës...

Kongresi i Triestes 1 – 4 Mars 1913

Kongresi i Triestes 1 - 4 Mars 1913 110 vjetori i Ngjarjeje të Rëndësishme në Histori Me kët shkrim pak më të plotë mbi Kongresin e...

Presidentët e Shteteve të Bashkuara, për Shqipërinë e Kosovën – nga Pertefe Leka

Presidentët e Shteteve të Bashkuara, për Shqipërinë e Kosovën nga Pertefe Leka Populli Shqiptar i përjetësoi në vepra monumentale Në situata të luftës për ekzistencë,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.